– Bulwersuje mnie uzasadnienie tej uchwały – mówi poseł Marek Rząsa (PO) o podwyżce podatków w Przemyślu. Jego zdaniem zrzucanie winy na zbyt niską subwencję oświatową jest nieuprawnione i mylne.
– Nie komentuję podwyżki podatków od nieruchomości. To suwerenna decyzja koalicji rządzącej miastem, która bierze za to pełną odpowiedzialność. Bulwersuje natomiast tryb jej wprowadzenia – zaznacza M. Rząsa, odnosząc się do zwołanej z dnia na dzień sesji nadzwyczajnej.
Najbardziej jednak oburza posła wyjaśnienie władz miasta na temat podwyżek. A konkretnie słowa: „Samorząd miasta od wielu lat nie otrzymuje wystarczających środków na realizację zadań, co do zakresu których nie może sam decydować. Subwencje i dotacje otrzymywane z budżetu państwa są zawsze za niskie. Najbardziej widać to na przykładzie edukacji, do której rocznie należy dołożyć ok. 20 mln zł własnych środków powyżej otrzymywanych z budżetu państwa, aby zapewnić funkcjonowanie jednostek i nie dopuścić do powstania zobowiązań na koniec roku”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolego Marku chyba cos z Twoim refleksem nie tak.Przysnałes czy co.
Kolego Marku chyba cos z Twoim refleksem nie tak.Przysnałes czy co.