Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji posiadania znacznych ilości papierosów bez akcyzy na swojej posesji, postanowił spalić je w... kotle centralnego ogrzewania. Nie zdążył się pozbyć wszystkich. Pogranicznicy byli szybsi.
Na spalaniu w piecu kartonów papierosów bez banderoli zastali wczoraj, 4 kwietnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej 48-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna usiłował się w ten sposób pozbyć przechowywanej na terenie prywatnej posesji kontrabandy. Po wejściu do budynku mieszkalnego pogranicznicy dokonali przeszukania, ujawniając ponad 8 tys. 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego nie zaprzeczył, że to jego własność.
Według informacji udostępnionych przez rzecznika Bieszczadzkiego Odziału Straży Granicznej wartość kontrabandy oszacowana została na kwotę ponad 120 tys. zł. Postępowanie karno-skarbowe w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

fot.serwis BiOSG
Mieszkaniec powiatu jarosławskiego próbował spalić papierosy bez akcyzy w... kotle centralnego ogrzewania
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze