Reklama

Postacie z bajek, pokazy iluzjonistyczne i przejażdżki ciuchcią. A wieczorem potańcówka! Tak się bawił Krasiczyn [ZDJĘCIA]


Były dmuchańce, postacie z bajek, pokazy iluzjonistyczne i przejażdżki ciuchcią oraz wciągające animacje skierowane do najmłodszych. Stoły uginały się od domowych ciast, grillowanej kiełbasy i przekąsek oraz napojów. Swoją atrakcję tuż po zakończeniu Gminnego Dnia Dziecka w Krasiczynie mieli także rodzice pociech – porawała ich do tańca grupa muzyczna DoubleShot.


Punktów programu sobotniej (30 maja) imprezy było bez liku. Zapewnili je organizatorzy – wójt gminy Krasiczyn  Krzysztof Dobrowolski oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasiczynie Magdalena Błachut, których wsparli w działaniach szkoły w Krasiczynie i  Olszanach oraz lokalne OSP i przedszkola (Przedszkole Sióstr Służebniczek i Tęczowe Przedszkole).  Od godziny 13.30 na boisku w Olszanach zrobiło się gwarno i kolorowo, najmłodsi przyprowadzeni przez opiekunów chętnie korzystali z szerokiej oferty przygotowanych z myślą o nich atrakcji. Jedni korzystali z dmuchańców, inni z wypiekami na twarzy śledzili pokazy służ b mundurowych i medycznych, a jeszcze inni wciągnęli się w zajęcia edukacyjne. Była okazja do przebicia piątki z postaciami z bajek (zawitały do Krasiczyna dzięki uprzejmości firmy DDD Kamil Stachura) i zabawy z Kropką oraz podziwiania zaskakujących sztuczek w wykonaniu iluzjonisty Mateusza Sawicza. Nauczyciele z przedszkoli w Krasiczynie przy wsparciu rodziców zadbali o konkursy plastyczne z nagrodami, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawy z balonami, zajęcia rękodzielnicze i zaprosili do wspólnego puszczania baniek mydlanych bańki. A na koniec dnia swoje pięć minut mieli rodzice pociech, którzy mogli się oddać tanecznemu szaleństwu przy muzyce podczas potańcówki z zespołem DoubleShot. Bawiono się do późnych godzin, nie zważając na psikusy kapryśnej pogody.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce w przygotowanie wydarzenia, współorganizatorom, nauczycielom, pracownikom szkół i rodzicom, prezesowi Zarządu firmy „Piotruś Pan” za ufundowanie napojów dla dzieci i wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, by ten dzień był wyjątkowy. To był  dzień  pełen uśmiechu, wzajemnej życzliwości i wspólnych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczestników – podsumowali organizatorzy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/06/2026 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama