: – Podczas deszczowej pogody zdarzyło mi się już kilka razy zostać ochlapaną przez przejeżdżających kierowców. Ostatnio na ulicy Słowackiego. Takie zachowania zmotoryzowanych, którzy nie zawsze zwolnią przed kałużą znajdującą się blisko chodnika, bywają mocno irytujące. Przecież nietrudno przewidzieć, że wjeżdżając w wodę z większą prędkością, narazimy pieszych stojących przy przejściu czy podążających chodnikiem na niedogodności w postaci pobrudzonej kurtki. Owszem, spotykam też empatycznych kierowców, którzy myślą w takich sytuacjach o przechodniach i regularnie zwalniają przed przejściem, by nie ochlapać czekających na nim ludzi. I do takiej postawy namawiam wszystkich użytkowników dróg.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze