Reklama

Poszerzają zatoczkę przy „Koszyczku”

24 sierpnia br. rozpoczęły się prace, których efektem ma być przy poszerzenie zatoczki parkingowej przy sklepie spożywczym „Koszyczek” na ulicy Glazera w Przemyślu.

O rozwiązanie problemu z parkowaniem w tamtym miejscu od wielu miesięcy apelowali przede wszystkim radny Maciej Kamiński (PiS), który jest wiceprzewodniczącym Zarządu Osiedla nr 16 „Salezjańskie”, a także radny Robert Bal (Porozumienie dla Przemyśla) i radny poprzedniej kadencji Janusz Łukasiewicz, który obecnie jest przewodniczącym zarządu tego osiedla[paywall].

Do tej pory z zatoczki przy ul. Glazera korzystali nie tylko mieszkańcy osiedla, ale i klienci sklepów, okolicznych zakładów usługowych, sanepidu czy też ci, którzy chcieli na krótko zaparkować samochód w innych celach. Parkowali, jak chcieli, nie bacząc na znaki czy bezpieczeństwo. – Poszerzenie zatoczki nie tylko zwiększyłoby bezpieczeństwo, ale również liczbę miejsc parkingowych – stwierdził na naszych łamach w grudniu ub.r. radny Maciej Kamiński (PiS).

Reklama

Przebudowa zatoczki została ujęta w projekcie budżetu na 2016 r. Koszt to ok. 100 tys. zł. Zadanie realizuje Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu. – W tamtym miejscu problemem nie jest sam parking, a sposób parkowania przez kierowców. Gdyby parkowali zgodnie ze znakami, nie byłoby problemu – uważa dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki. – Prace rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu. Potrwają najprawdopodobniej do końca sierpnia. Zatoczka zostanie poszerzona metr w głąb. Usypana zostanie także metrowa skarpa. Chcieliśmy poszerzyć ją równolegle do chodnika, ale to wiązałoby się z wycinką kilku drzew, a na to nie wyraziła zgody pani konserwator zabytków. Jeśli jednak samochody będą parkować prostopadle do chodnika, ale zgodnie z zasadami, to żaden nie powinien już wystawać, a przez to zajmować fragmentu jezdni – podsumował.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ytrew - niezalogowany 2016-08-27 18:43:15

    A co z przystankiem na Glazera przy bloku Wróblewskiego 13 czy tak trudno aby autobus zatrzymał się . Przecież zatoczka jest . Czy tak trudno zrozumieć , że nie każdy starszy człowiek ma się aby toczyć się w ziemie z Bielskiego albo pod górkę z pod koszyczka .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jedruś - niezalogowany 2016-08-28 11:24:29

    przez poszerzenie parkingu więcej samochodów nie stanie. Panowie radni chcieli zaistnieć wymyślając taką bzdurę, tylko za czyją kasę ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piter - niezalogowany 2016-08-30 16:55:51

    Pan Kamiński codziennie biega nad Sanem. A nie boi się, że zsunie się z chodnikiem do Sanu. Na wysokości "siostrzyczek" jest bardzo ładnie wypłukana ziemia spod schodów nad rzekę. Powodzenia. Przemyśl to nie tylko osiedle Glazera Panie radny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama