Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali handlarza narkotyków poszukiwanego przez peruwiański wymiar sprawiedliwości.
Mężczyznę ujęto w trakcie kontroli na pasie w kierunku wyjazdowym z Polski. Strażnik graniczny sprawdzający dane 54-letniego obywatela Ukrainy w międzynarodowych bazach policyjnych ustalił, że jest on w zainteresowaniu peruwiańskich służb. Wydano wobec niego czerwoną notę Interpolu, co oznacza najwyższy stopień poszukiwań.
Mężczyzna był poszukiwany od kilkunastu lat. W oparciu o współpracę z Interpolem służby kilkudziesięciu krajów świata ścigały go w związku z podejrzeniem o udział w narkotykowym procederze. Organizował przerzuty substancji psychotropowych z Peru do Europy. Grozi mu nawet 15 lat w więzieniu.
O dalszych jego losach zdecyduje sąd.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze