Reklama

Powstaje kolejny mural z inicjatywy Pawła Szynala

Nie minęło kilka tygodni od oficjalnej prezentacji muralu przy placu Rybim 2, a przemyślanin Paweł Szynal wraz ze swoją ekipą rozpoczął prace nad kolejnym imponującym malunkiem na jednej ze ścian kamienic na Starym Mieście w Przemyślu.

– Prace związane z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń dobiegły końca, więc rozpoczynamy malowanie kolejnego dużego muralu w naszym mieście. Tak jak poprzedni, również i ten będzie ściśle związany z Przemyślem. Ale tym razem zobaczymy na nim całe miasto, a nie wybraną dzielnicę. Mural będzie miał powierzchnię ponad stu metrów kwadratowych i znajdować się będzie w bardzo bliskiej odległości od Rynku Starego Miasta – zdradził z dużą nutą tajemniczości pan Paweł[paywall].

Ścisła zabudowa w tamtym rejonie miasta, wiele szczegółów oraz kolorystyka tworzonego dzieła z całą pewnością zwrócą uwagę wszystkich, zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

Reklama

– Głównym pomysłodawcą muralu po raz kolejny jest Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Wykonany zostanie przez naszych lokalnych, sprawdzonych artystów, którzy malowali mural na ścianie kamienicy przy placu Rybim 2. Sponsorami muralu będą dwie firmy, w tym jedna lokalna. Odsłonięcie malunku planujemy po 20 lipca – powiedział Paweł Szynal.

Wiadomo również, że to drugi, ale nie ostatni mural w Przemyślu, który powstanie z inicjatywy P. Szynala. Będzie ich jeszcze sześć bądź siedem w różnych miejscach miasta.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2021-07-07 11:45:29

    Mam nadzieje, ze na samej gorze bedzie rowniez kolejne, ogromne  logo tej samej firmy co na poprzednim... moze znowu wyburza jakas zabytkowa wille jak przy Matejki 3 i postawia betonowy kloc... najlepiej ze swiecacym logo... jest tyle jeszcze do wyburzenia na Starym Miescie... dla dobra miasta i jego mieszkancow... oczywiscie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski obserwator - niezalogowany 2021-07-07 11:49:18

    No tak , tylko tymi muralami nie da się zakryć totalnie odrapanych  z tynków i brudnych domów i kamienic. Przecież najpierw trzeba z tych 15,5 mln lwią czyli dużą  część przeznaczyć na rewitalizację , odnowę  , remonty , czasem zwykle pomalowanie nieruchomości a później można ewentualnie malować te murale , ale te ładne i estetycznie , nie byle jakie  buchomazy. Czyli najpierw odmalowanie a poźniej ewentualne murale choć jestem temu przeciwny  takie obrazki z bajek  nie pasują do krajobrazu starych w większości , zabytkowych kamienic. Tak prezydencie Bakun.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-07-07 14:32:51

    Super sprawa oby więcej takich działań 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama