Nie minęło kilka tygodni od oficjalnej prezentacji muralu przy placu Rybim 2, a przemyślanin Paweł Szynal wraz ze swoją ekipą rozpoczął prace nad kolejnym imponującym malunkiem na jednej ze ścian kamienic na Starym Mieście w Przemyślu.
– Prace związane z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń dobiegły końca, więc rozpoczynamy malowanie kolejnego dużego muralu w naszym mieście. Tak jak poprzedni, również i ten będzie ściśle związany z Przemyślem. Ale tym razem zobaczymy na nim całe miasto, a nie wybraną dzielnicę. Mural będzie miał powierzchnię ponad stu metrów kwadratowych i znajdować się będzie w bardzo bliskiej odległości od Rynku Starego Miasta – zdradził z dużą nutą tajemniczości pan Paweł[paywall].
Ścisła zabudowa w tamtym rejonie miasta, wiele szczegółów oraz kolorystyka tworzonego dzieła z całą pewnością zwrócą uwagę wszystkich, zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.
– Głównym pomysłodawcą muralu po raz kolejny jest Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Wykonany zostanie przez naszych lokalnych, sprawdzonych artystów, którzy malowali mural na ścianie kamienicy przy placu Rybim 2. Sponsorami muralu będą dwie firmy, w tym jedna lokalna. Odsłonięcie malunku planujemy po 20 lipca – powiedział Paweł Szynal.
Wiadomo również, że to drugi, ale nie ostatni mural w Przemyślu, który powstanie z inicjatywy P. Szynala. Będzie ich jeszcze sześć bądź siedem w różnych miejscach miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam nadzieje, ze na samej gorze bedzie rowniez kolejne, ogromne logo tej samej firmy co na poprzednim... moze znowu wyburza jakas zabytkowa wille jak przy Matejki 3 i postawia betonowy kloc... najlepiej ze swiecacym logo... jest tyle jeszcze do wyburzenia na Starym Miescie... dla dobra miasta i jego mieszkancow... oczywiscie...
No tak , tylko tymi muralami nie da się zakryć totalnie odrapanych z tynków i brudnych domów i kamienic. Przecież najpierw trzeba z tych 15,5 mln lwią czyli dużą część przeznaczyć na rewitalizację , odnowę , remonty , czasem zwykle pomalowanie nieruchomości a później można ewentualnie malować te murale , ale te ładne i estetycznie , nie byle jakie buchomazy. Czyli najpierw odmalowanie a poźniej ewentualne murale choć jestem temu przeciwny takie obrazki z bajek nie pasują do krajobrazu starych w większości , zabytkowych kamienic. Tak prezydencie Bakun.
Jaka super sprawa przecież to nic innego jak bazgroły zbuntowanej młodzieży ( grafiti ) ale jeśli miastem zarządzaja ludzie, którzy dosłownie kilka lat wcześniej byli tak właśnie zbuntowani to nie ma się co dziwić.
Mam nadzieje, ze na samej gorze bedzie rowniez kolejne, ogromne logo tej samej firmy co na poprzednim... moze znowu wyburza jakas zabytkowa wille jak przy Matejki 3 i postawia betonowy kloc... najlepiej ze swiecacym logo... jest tyle jeszcze do wyburzenia na Starym Miescie... dla dobra miasta i jego mieszkancow... oczywiscie...
No tak , tylko tymi muralami nie da się zakryć totalnie odrapanych z tynków i brudnych domów i kamienic. Przecież najpierw trzeba z tych 15,5 mln lwią czyli dużą część przeznaczyć na rewitalizację , odnowę , remonty , czasem zwykle pomalowanie nieruchomości a później można ewentualnie malować te murale , ale te ładne i estetycznie , nie byle jakie buchomazy. Czyli najpierw odmalowanie a poźniej ewentualne murale choć jestem temu przeciwny takie obrazki z bajek nie pasują do krajobrazu starych w większości , zabytkowych kamienic. Tak prezydencie Bakun.
Super sprawa oby więcej takich działań