Reklama

Powstaną 4 nowe punkty przyjęć policji i straży miejskiej

17/03/2015 12:30

W czwartek, 12 marca, w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczeństwo społeczeństw lokalnych miasta Przemyśla”.

Komendant Miejski Policji w Przemyślu, insp. Krzysztof Pobuta przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie miasta. Omówione zostały stwierdzone przypadki łamania prawa, które w sposób szczególny wpływały na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Oprócz policjantów i strażników miejskich, których reprezentowali ich komendanci, w debacie uczestniczyli również przedstawiciele zarządów osiedli, którzy zgłaszali wnioski i oczekiwania dotyczące zagrożeń i sposobów ich zapobiegania. Efektem debaty była strategia wypracowana przez policję, straż miejską i samorządy.

Punkty przyjęć

Nowością mają być tak zwane punkty przyjęć, gdzie w określonych dniach i godzinach dyżur będzie pełnił dzielnicowy lub strażnik miejski. Może niektórym kojarzyć się będą one z owianymi złą sławą lokalami kontaktowymi z czasów słusznie minionych, jednak inicjatywa ta wyszła od mieszkańców, którzy potrzebują nawiązać kontakt z funkcjonariuszami. Starsi mieszkańcy często muszą przemierzyć całe miasto, żeby się podzielić uwagami dotyczącymi ich osiedla lub poskarżyć się na nieprawidłowości. 

W najbliższym czasie zarządy osiedli mają znaleźć w swoich zasobach i wyznaczyć odpowiednie lokale, w których w wyznaczonych dniach i godzinach dyżurować będą policjanci lub strażnicy miejscy. 

Reklama

Zobaczymy, jak będzie?

Czas pokaże, czy wspomniane inicjatywy wpłyną na poziom bezpieczeństwa w mieście. Na pewno mieszkańcy, mając ułatwiony bezpośredni kontakt z policjantami czy strażnikami miejskimi, będą mieli możliwość wypowiedzenia się w drobnych nieraz sprawach, które mają jednak wpływ na ogólny poziom poczucia bezpieczeństwa. Wiele spraw będzie można załatwić na bieżąco, bez zbędnej biurokracji i straty czasu. Zobaczymy, jak będzie to funkcjonować w praktyce i będziemy o tym informować naszych czytelników.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    234 - niezalogowany 2015-04-02 19:55:18

    A może by tak Dzielnicowy na każdym osiedlu i patrole piesze ??????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości