W czwartek, 12 marca, w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu odbyła się debata pod hasłem „Bezpieczeństwo społeczeństw lokalnych miasta Przemyśla”.
Komendant Miejski Policji w Przemyślu, insp. Krzysztof Pobuta przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie miasta. Omówione zostały stwierdzone przypadki łamania prawa, które w sposób szczególny wpływały na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Oprócz policjantów i strażników miejskich, których reprezentowali ich komendanci, w debacie uczestniczyli również przedstawiciele zarządów osiedli, którzy zgłaszali wnioski i oczekiwania dotyczące zagrożeń i sposobów ich zapobiegania. Efektem debaty była strategia wypracowana przez policję, straż miejską i samorządy.
W najbliższym czasie zarządy osiedli mają znaleźć w swoich zasobach i wyznaczyć odpowiednie lokale, w których w wyznaczonych dniach i godzinach dyżurować będą policjanci lub strażnicy miejscy.
Czas pokaże, czy wspomniane inicjatywy wpłyną na poziom bezpieczeństwa w mieście. Na pewno mieszkańcy, mając ułatwiony bezpośredni kontakt z policjantami czy strażnikami miejskimi, będą mieli możliwość wypowiedzenia się w drobnych nieraz sprawach, które mają jednak wpływ na ogólny poziom poczucia bezpieczeństwa. Wiele spraw będzie można załatwić na bieżąco, bez zbędnej biurokracji i straty czasu. Zobaczymy, jak będzie to funkcjonować w praktyce i będziemy o tym informować naszych czytelników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może by tak Dzielnicowy na każdym osiedlu i patrole piesze ??????
A może by tak Dzielnicowy na każdym osiedlu i patrole piesze ??????