Urodziła się w Przemyślu 25.12.1954 r i już w wieku szkolnym wyróżniała się na tle rówieśników, między innymi reprezentując swoje liceum (II Liceum im. Juliusza Morawskiego) w wielu konkursach i zawodach sportowych.
Po ukończeniu szkoły średniej w 1973 r. naukę kontynuowała na wydziale lekarskim ówczesnej Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie w roku 1979 uzyskała dyplom z wyróżnieniem i tytuł lekarza medycyny.
Po ukończeniu studiów powróciła do Przemyśla, gdzie rozpoczęła specjalizację z otolaryngologii, podejmując pracę w szpitalu wojewódzkim, na oddziale laryngologii. Po pierwszym stopniu specjalizacji, ukończonym w 1988 r., swoje umiejętności lekarskie doskonaliła w klinikach we Francji i w Belgii, gdzie miała możliwość dalszego rozwoju kariery i otrzymywała wiele propozycji pracy.
Nigdy jednak z nich nie skorzystała i pomimo wysokich kwalifikacji wróciła do swojego ukochanego miasta Przemyśla.
W 1998 roku, w Warszawie ukończyła drugi stopień specjalizacji otolaryngologicznej. G. Szybiak przez ponad 40 lat niosła pomoc pacjentom z całego regionu, pracując na oddziale laryngologicznym Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, w Poradni Specjalistyczno-Otolaryngologicznej przy ul. Sportowej w Przemyślu, w Polskim Związku Głuchych, w Hospicjum Domowym dla Najciężej Chorych, w Zakładzie Karnym, a także jako biegły sądowy w przemyskim sądzie rejonowym i okręgowym.
W pracy zawodowej dała się poznać jako lekarz troskliwy i serdeczny, wykazujący duże zrozumienie w stosunku do chorych, była zawsze koleżeńska i uczynna. Przez wiele lat zapewniała zabezpieczenie medyczne na wycieczkach i pielgrzymkach, między innymi do Kalwarii Pacławskiej, należała też do Stowarzyszenia Wojskowego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy.
Czynna zawodowo pozostała do końca swoich dni, dyżurując w Miejskim Ośrodku Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu.
Poza wielkim zaangażowaniem i oddaniem swojej pracy, lek. med. G. Szybiak była wielką miłośniczką gór i pieszych wędrówek. Aktywnie działała w przemyskim Klubie Górskim PTTK Karpaty i przez wiele lat przemierzała setki kilometrów, uczestnicząc w niezliczonych rajdach pieszych i wycieczkach w kraju i za granicą. Wielokrotnie brała też udział w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych, organizowanych na terenie całej Polski.
Była także wielką pasjonatką literatury, muzyki i sztuki, z tego względu regularnie można było ją spotkać na koncertach i na większości wydarzeń kulturalnych organizowanych w Przemyślu.
W pamięci przemyślan zapisała się jednak przede wszystkim jako osoba nietuzinkowa, zawsze uśmiechnięta i o wielkim sercu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze