O tym, jak pogodzić pracę z macierzyństwem, a także o propozycjach nowych rozwiązań w tej sprawie dyskutowali przedstawiciele firm i instytucji z Przemyśla, uczestniczący w debacie społecznej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach programu „Aktywna mama”, będącego częścią projektu „Czas na aktywność w mieście Przemyśl”.
Tematyka debaty, poświęcona godzeniu roli matki i pracownika, naświetliła problemy, z którymi na co dzień borykają się kobiety pracujące. Obfitowała w gorące kwestie, padło wiele opinii, prezentujących różne punkty widzenia. Oprócz oczywistych wątków, takich jak konieczność pomocy ze strony państwa, ogromna rola wsparcia rodziny i społeczeństwa, pojawiły się całkiem nowe, jak choćby spojrzenie na problem oczami kobiety pracodawcy, która sama jest matką. Podniesiono także kwestię trudnej sytuacji samotnych matek chcących wrócić na rynek pracy. O sprawach tych mówił kierownik zespołu ds. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Bogusław Trojnar, charakteryzując jednocześnie działania MOPS podejmowane w ramach programu „Aktywna Mama”, który realizowany jest obecnie w formie kursów i warsztatów oraz działań integracyjnych i aktywizujących młode matki z terenu Przemyśla. Celem wspomnianego programu jest nie tylko podniesienie aktywności kobiet, które po urodzeniu dziecka chcą wrócić na rynek pracy, ale także pomoc w pokonywaniu trudności, jakie napotykają na swojej drodze zawodowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dyskutowali?Ale co konkretnego to daje mieszkańcom?
Dyskutowali?Ale co konkretnego to daje mieszkańcom?