Reklama

Prace budowlane przy podziemnej trasie zakończone

16/01/2015 09:53

Podziemne przejście turystyczne pod kamienicami Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów przy jarosławskim Rynku jest już gotowe. Brakuje w nim tylko końcowego wystroju i eksponatów. Uwagę zwraca świetlik „wyrastający” z chodnika obok muzealnych podcieni. Zdaniem mieszkańców jest osadzony za wysoko, a jego kształt niezbyt komponuje się z zabytkową zabudową Rynku.

Prace budowlane w podziemiach zakończono. Ich wnętrza to połączenie starych murów ze współczesnymi elementami wystroju. Wybudowany na chodniku świetlik, który ma pozwalać na obejrzenie części trasy bezpośrednio z ulicy, wzbudza kontrowersje. Od przechodniów można usłyszeć, że nie tylko nie pasuje do otoczenia, ale jest umieszczony zbyt wysoko i by przez niego spojrzeć, trzeba się wspinać na palce. – Dorosły ma kłopoty, a co dopiero dzieci. One mogą tylko obejrzeć świetlik z boku – mówi spotkany obok muzeum mężczyzna. 

Obecnie przejście czeka na scenografię wnętrz, aranżacje ekspozycji oraz umieszczenie zbiorów muzealnych. 

Budowa przejścia podziemnego pochłonie około 4 mln zł. 90 procent tej kwoty pochodzi z dofinansowania Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa. Projekt jest realizowany wspólnie z ukraińskim Użgorodem. Tam jest modernizowany budynek gospodarczy. Ma służyć turystyce. Będą w nim m.in.: muzeum wina oraz punkt informacji turystycznej.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości