W „Galerii 12” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu otwarta została pokonkursowa wystawa fotografii „Karpackie oblicza”.
Na siódmą edycję ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i cieszącego się coraz większą popularnością wśród fotografujących, nadesłano ponad osiemdziesiąt prac.
Jury[paywall] w składzie: Marek Trzeciak (przewodniczący), Katarzyna Warańska oraz Krystyna Juźwińska zakwalifikowało do wystawy 55 fotografii i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
I nagrodę otrzymała Weronika Sopel z Jarosławia za klimatyczny tryptyk, druga przypadła Jerzemu Skibie z Rzeszowa, a trzecia Pawłowi Betlei z Rzeszowa.
Ponadto jury przyznało pięć równorzędnych wyróżnień dla:
Pawła Malarczyka z Chorkówki, Tomasza Kosieka z Sanoka, Jerzego Szlachcica z Przemyśla, Jerzego Zajchowskiego z Jarosławia, Mirosława Halwy z Przemyśla oraz Niny Zielińskiej-Krudysz z Łańcuta. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Warto też zauważyć, że z roku na rok poziom prac jest wyższy, a autorzy unikają banału i „ogranych” widoków, poszukując nowych rozwiązań zarówno w formie, jak i ujęciu tematu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze