Reklama

Prace nagrodzone w konkursie „Karpackie oblicza” do obejrzenia w przemyskim CK

25/10/2022 11:27

W „Galerii 12” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu otwarta została pokonkursowa wystawa fotografii „Karpackie oblicza”.

Na siódmą edycję ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, organizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i cieszącego się coraz większą popularnością wśród fotografujących, nadesłano ponad osiemdziesiąt prac.

Jury[paywall] w składzie: Marek Trzeciak (przewodniczący), Katarzyna Warańska oraz Krystyna Juźwińska zakwalifikowało do wystawy 55 fotografii i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

I nagrodę otrzymała Weronika Sopel z Jarosławia za klimatyczny tryptyk, druga przypadła Jerzemu Skibie z Rzeszowa, a trzecia Pawłowi Betlei z Rzeszowa.

Ponadto jury przyznało pięć równorzędnych wyróżnień dla:

Pawła Malarczyka z Chorkówki, Tomasza Kosieka z Sanoka, Jerzego Szlachcica z Przemyśla, Jerzego Zajchowskiego z Jarosławia, Mirosława Halwy z Przemyśla oraz Niny Zielińskiej-Krudysz z Łańcuta. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Warto też zauważyć, że z roku na rok poziom prac jest wyższy, a autorzy unikają banału i „ogranych” widoków, poszukując nowych rozwiązań zarówno w formie, jak i ujęciu tematu.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama