Reklama

Pracowity majowy weekend uczniów ze Stubna

Najpierw udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, potem uroczystości z okazji Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Miniony weekend był bardzo pracowity dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Stubnie.

W tym tygodniu w całej Polsce obchodzimy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej okazji 2 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Stubnie wraz z nauczycielami Barbarą Jaroch-Kohut i Elżbietą Musiał oraz dyrektorem placówki Agnieszką Kowaliw wzięli udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, który na żywo emitowany był z przemyskiego Rynku.

– Uczniowie zaprezentowali swoje prace, projekty, które zrealizowali w szkole w ramach przygotowań do wspomnianego święta, oraz atrakcje turystyczne i przyrodnicze gminy. Przy okazji zaprosili telewidzów do odwiedzenia tego mało znanego, a bardzo ciekawego zakątka Podkarpacia – powiedziała dyrektor szkoły A. Kowaliw.


fot.ze zbiorów własnych
Przedstawiciele ZS w Stubnie 2 maja br. wzięli udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, który na żywo emitowany był z przemyskiego Rynku. Pierwsza z lewej dyrektor szkoły Agnieszka Kowaliw.

Reklama

3 maja br. ich młodsi koledzy, uczęszczający do „zerówki” w ZS w Stubnie, pod opieką wychowawcy Anny Hamzayev i rodziców przygotowali uroczystość z okazji  Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Towarzyszyły jej słowa Jana Pawła II: „Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska...”, uczmy naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać ojczyznę! – Tymi słowami Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie Jacek Wojtas zapraszał w tym roku wszystkie przedszkola do wspólnego świętowania ważnych uroczystości państwowych. Dzieci ze Stubna zaproszenie przyjęły i z wielkim zaangażowaniem przygotowały program patriotyczny, który zaprezentowały w kościele parafialnym w Stubnie. Wiersze recytowane przez dzieci przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Uroczystego charakteru dodał wydarzeniu występ przemyskiego chóru Vox Iuventum pod batutą Piotra Szelążka. Duży wkład wniosła też Ochotnicza Straż Pożarna w Stubnie. Z pomocą małym wykonawcom przyszli także starsi koledzy z gimnazjum: Patrycja Kontek z Nakła, która wzbogaciła występ o krótkie informacje historyczne, Dawid Dobosz z Barycza, który dzielnie pełnił rolę... dobosza „i na werblu grał” oraz Mateusz Szmuc, również z Barycza, który czuwał nad dźwiękiem i sprawami technicznymi.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości