Najpierw udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, potem uroczystości z okazji Dnia Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Miniony weekend był bardzo pracowity dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Stubnie.
W tym tygodniu w całej Polsce obchodzimy Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Z tej okazji 2 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Stubnie wraz z nauczycielami Barbarą Jaroch-Kohut i Elżbietą Musiał oraz dyrektorem placówki Agnieszką Kowaliw wzięli udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, który na żywo emitowany był z przemyskiego Rynku.– Uczniowie zaprezentowali swoje prace, projekty, które zrealizowali w szkole w ramach przygotowań do wspomnianego święta, oraz atrakcje turystyczne i przyrodnicze gminy. Przy okazji zaprosili telewidzów do odwiedzenia tego mało znanego, a bardzo ciekawego zakątka Podkarpacia – powiedziała dyrektor szkoły A. Kowaliw.

fot.ze zbiorów własnych
Przedstawiciele ZS w Stubnie 2 maja br. wzięli udział w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, który na żywo emitowany był z przemyskiego Rynku. Pierwsza z lewej dyrektor szkoły Agnieszka Kowaliw.
3 maja br. ich młodsi koledzy, uczęszczający do „zerówki” w ZS w Stubnie, pod opieką wychowawcy Anny Hamzayev i rodziców przygotowali uroczystość z okazji Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Towarzyszyły jej słowa Jana Pawła II: „Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska...”, uczmy naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać ojczyznę! – Tymi słowami Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie Jacek Wojtas zapraszał w tym roku wszystkie przedszkola do wspólnego świętowania ważnych uroczystości państwowych. Dzieci ze Stubna zaproszenie przyjęły i z wielkim zaangażowaniem przygotowały program patriotyczny, który zaprezentowały w kościele parafialnym w Stubnie. Wiersze recytowane przez dzieci przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Uroczystego charakteru dodał wydarzeniu występ przemyskiego chóru Vox Iuventum pod batutą Piotra Szelążka. Duży wkład wniosła też Ochotnicza Straż Pożarna w Stubnie. Z pomocą małym wykonawcom przyszli także starsi koledzy z gimnazjum: Patrycja Kontek z Nakła, która wzbogaciła występ o krótkie informacje historyczne, Dawid Dobosz z Barycza, który dzielnie pełnił rolę... dobosza „i na werblu grał” oraz Mateusz Szmuc, również z Barycza, który czuwał nad dźwiękiem i sprawami technicznymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze