O 100 lub 120 zł wzrasta wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej. To kolejna podwyżka w tej firmie w minionym roku. Czy oznacza to również, że za usługi pocztowe zapłacimy więcej?
Podwyżki to efekt porozumienia ze związkami zawodowymi Poczty Polskiej. Zgodnie z nim, od 1 października ub.r. wszyscy pracownicy, których wynagrodzenia zasadnicze wynoszą do 3 tys. zł, otrzymają podwyżkę[paywall] wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 120 zł miesięcznie, a pracownicy zatrudnieni tylko w tzw. eksploatacji (m.in. listonosze, pracownicy obsługi klienta, pracownicy sortowni, pracownicy ochrony, kierowcy), których wynagrodzenia zasadnicze mieszczą się w przedziale 3000,01 – 3500 zł, podwyżkę 100 zł miesięcznie. – Wspomniane kwoty otrzymają pracownicy zatrudnieni na pełen etat. Osoby zatrudnione na część etatu otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu – zaznacza Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej. Pracownicy objęci podwyżką otrzymali wyrównanie za październik i listopad.
– Godziwe wynagradzanie pracowników to priorytet obecnego zarządu Poczty Polskiej. Podwyżki są odpowiedzią nie tylko na sytuację rynkową, ale przede wszystkim docenieniem pocztowców zaangażowanych i lojalnych wobec firmy. Jeśli, zgodnie z strategicznymi założeniami, firma systematycznie, zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłości – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.
Od maja 2017 r. w Poczcie Polskiej wprowadzony został także nowy regulamin premiowania, zgodnie z którym pracownicy mogą otrzymać nawet 954 zł brutto premii w kwartale. W jej skład wchodzą następujące rodzaje premii: miesięczna premia czasowo-jakościowa (200 zł), miesięczna premia zadaniowa (60 zł) oraz kwartalna premia wynikowa (3 x 58 zł = 174 zł), wypłacana, gdy firma osiągnie zakładany wynik. Średnio miesięcznie daje to kwotę 318 zł brutto.
Pocztowcy, pracujący w firmie co najmniej 3 lata, otrzymują także tzw. dodatek stażowy w wysokości 3 – 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Osoby, którzy przepracują w firmie co najmniej rok otrzymują także premię roczną w wysokości średniej pensji, wypłacanej zawsze w październiku.
Jak informuje biuro prasowe spółki, średnie wynagrodzenie całkowite od 1 października 2017 r. wśród pracowników eksploatacji w Poczcie Polskiej (biorąc pod uwagę wszystkie jego składowe) wynosi 3625 zł, w tym wynagrodzenie zasadnicze to 2689 zł, premie (czasowo-jakościowa, zadaniowa, wynikowa i 1/12 premii rocznej) – 597 zł, a dodatek stażowy 339 zł.
Czy podwyżki dla pracowników oznaczają podwyżki cen dla korzystających z usług Poczty Polskiej? – W przyszłorocznym budżecie nie zakładamy wprowadzenia podwyżki usług powszechnych – zapewnia biuro prasowe firmy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie wiem z skąd takie informacje posiada ktoś kto to pisał? PB kto tak zarabia ? I kto udzielił Ci takich informacji? Może dlatego nie podpisales się pełnym imieniem i nazwiskiem bo wypisujesz bzdury!!!! Mój mąż pracuje jako listonosz w tej placówce 20 lat . O kwotach które Pan lub Pani wypisuje można pomarzyć. Zarobki na poczcie w Przemyślu to niecałe 2000 na rękę. Przy czym robi się za listonosza sprzedawcę i agenta ubezpieczeniowego .Praca od 8 do 18 i zero zapłaty za nadgodziny. Za polecenie trafnego ubezpieczenia bo ciężko cokolwiek otrzymać w razie szkody po dupie dostaje listonosz który to polecił . Więc proszę nie wypisywać nieprawdziwych informacji. Pozdrawiam
Zgadzam sie z ponizszym. Ktos kto to napisan napewno dostal kase od poczty polskiej i tak mial napisac i nic nie weryfikowac. Jesli ktos cos pisze to powinien sprawdzic czy to jest prawda. Prosze podac adres email to wysle autorowi odcinek z wyplaty i nie bedzie tam takiej kwoty a o wiele nizsza. Jestem Ciekaw ile ktos dostal za to kady zeby ta bujde napisac. A my listonosze jeszcze im te "zycia" sprzedajemy a oni nam d... myja. Jak Pani ponizej napisala to w Przemyslu maja 2000 na reke a na naszym urzedzie o 100zl mniej.
czytałem na http://placemniej.pl/ o sytuacji w PL systemie bankowym i tp i Bank Pocztowy nie tylko musi rywalizować z konkurencją ale i o pracownika
Nie wiem z skąd takie informacje posiada ktoś kto to pisał? PB kto tak zarabia ? I kto udzielił Ci takich informacji? Może dlatego nie podpisales się pełnym imieniem i nazwiskiem bo wypisujesz bzdury!!!! Mój mąż pracuje jako listonosz w tej placówce 20 lat . O kwotach które Pan lub Pani wypisuje można pomarzyć. Zarobki na poczcie w Przemyślu to niecałe 2000 na rękę. Przy czym robi się za listonosza sprzedawcę i agenta ubezpieczeniowego .Praca od 8 do 18 i zero zapłaty za nadgodziny. Za polecenie trafnego ubezpieczenia bo ciężko cokolwiek otrzymać w razie szkody po dupie dostaje listonosz który to polecił . Więc proszę nie wypisywać nieprawdziwych informacji. Pozdrawiam
Zgadzam sie z ponizszym. Ktos kto to napisan napewno dostal kase od poczty polskiej i tak mial napisac i nic nie weryfikowac. Jesli ktos cos pisze to powinien sprawdzic czy to jest prawda. Prosze podac adres email to wysle autorowi odcinek z wyplaty i nie bedzie tam takiej kwoty a o wiele nizsza. Jestem Ciekaw ile ktos dostal za to kady zeby ta bujde napisac. A my listonosze jeszcze im te "zycia" sprzedajemy a oni nam d... myja. Jak Pani ponizej napisala to w Przemyslu maja 2000 na reke a na naszym urzedzie o 100zl mniej.
czytałem na http://placemniej.pl/ o sytuacji w PL systemie bankowym i tp i Bank Pocztowy nie tylko musi rywalizować z konkurencją ale i o pracownika