Reklama

Pracownicy poczty zarobią więcej. Czy podrożeją usługi?

01/01/2018 17:00

O 100 lub 120 zł wzrasta wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej. To kolejna podwyżka w tej firmie w minionym roku. Czy oznacza to również, że za usługi pocztowe zapłacimy więcej?

Podwyżki to efekt porozumienia ze związkami zawodowymi Poczty Polskiej. Zgodnie z nim, od 1 października ub.r. wszyscy pracownicy, których wynagrodzenia zasadnicze wynoszą do 3 tys. zł, otrzymają podwyżkę[paywall] wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 120 zł miesięcznie, a pracownicy zatrudnieni tylko w tzw. eksploatacji (m.in. listonosze, pracownicy obsługi klienta, pracownicy sortowni, pracownicy ochrony, kierowcy), których wynagrodzenia zasadnicze mieszczą się w przedziale 3000,01 – 3500 zł, podwyżkę 100 zł miesięcznie. – Wspomniane kwoty otrzymają pracownicy zatrudnieni na pełen etat. Osoby zatrudnione na część etatu otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu – zaznacza Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej. Pracownicy objęci podwyżką otrzymali wyrównanie za październik i listopad.

 

Reklama

Oprócz podwyżek premie

­– Godziwe wynagradzanie pracowników to priorytet obecnego zarządu Poczty Polskiej. Podwyżki są odpowiedzią nie tylko na sytuację rynkową, ale przede wszystkim docenieniem pocztowców zaangażowanych i lojalnych wobec firmy. Jeśli, zgodnie z strategicznymi założeniami, firma systematycznie, zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłościmówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. 

Od maja 2017 r. w Poczcie Polskiej wprowadzony został także nowy regulamin premiowania, zgodnie z którym pracownicy mogą otrzymać nawet 954 zł brutto premii w kwartale. W jej skład wchodzą następujące rodzaje premii: miesięczna premia czasowo-jakościowa (200 zł), miesięczna premia zadaniowa (60 zł) oraz kwartalna premia wynikowa (3 x 58 zł = 174 zł), wypłacana, gdy firma osiągnie zakładany wynik. Średnio miesięcznie daje to kwotę 318 zł brutto. 

Reklama

Pocztowcy, pracujący w firmie co najmniej  3 lata, otrzymują także tzw. dodatek stażowy w wysokości 3 – 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Osoby, którzy przepracują w firmie co najmniej rok otrzymują także premię roczną w wysokości średniej pensji, wypłacanej zawsze w październiku. 

Jak informuje biuro prasowe spółki, średnie wynagrodzenie całkowite od 1 października 2017 r. wśród pracowników eksploatacji w Poczcie Polskiej (biorąc pod uwagę wszystkie jego składowe) wynosi 3625 zł, w tym wynagrodzenie zasadnicze to  2689 zł,  premie (czasowo-jakościowa, zadaniowa, wynikowa i 1/12 premii rocznej) – 597 zł, a dodatek stażowy 339 zł.

Czy podwyżki dla pracowników oznaczają podwyżki cen dla korzystających z usług Poczty Polskiej? – W przyszłorocznym budżecie nie zakładamy wprowadzenia podwyżki usług powszechnych – zapewnia biuro prasowe firmy.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Panna nikt - niezalogowany 2018-01-03 22:26:08

    Nie wiem z skąd takie informacje posiada ktoś kto to pisał? PB  kto tak zarabia ? I kto udzielił Ci takich informacji? Może dlatego nie podpisales się pełnym imieniem i nazwiskiem bo wypisujesz bzdury!!!! Mój mąż pracuje jako listonosz w tej placówce 20 lat . O kwotach które Pan lub Pani wypisuje można pomarzyć.  Zarobki na poczcie w Przemyślu to niecałe 2000 na rękę.  Przy czym robi się za listonosza sprzedawcę i agenta ubezpieczeniowego .Praca od 8 do 18  i zero zapłaty za nadgodziny. Za polecenie trafnego ubezpieczenia bo ciężko cokolwiek otrzymać w razie szkody po dupie dostaje listonosz który to polecił . Więc proszę nie wypisywać nieprawdziwych informacji.  Pozdrawiam 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Listonosz - niezalogowany 2018-01-03 23:09:20

    Zgadzam sie z ponizszym. Ktos kto to napisan napewno dostal kase od poczty polskiej i tak mial napisac i nic nie weryfikowac. Jesli ktos cos pisze to powinien sprawdzic czy to jest prawda. Prosze podac adres email to wysle autorowi odcinek z wyplaty i nie bedzie tam takiej kwoty a o wiele nizsza. Jestem Ciekaw ile ktos dostal za to kady zeby ta bujde napisac. A my listonosze jeszcze im te "zycia" sprzedajemy a oni nam d... myja. Jak Pani ponizej napisala to w Przemyslu maja 2000 na reke a na naszym urzedzie o 100zl mniej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    minner - niezalogowany 2018-01-13 10:34:00

    czytałem na http://placemniej.pl/ o sytuacji w PL systemie bankowym i tp i Bank Pocztowy nie tylko musi rywalizować z konkurencją ale i o pracownika 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości