Reklama

Pracownicy pogotowia docenieni

W niedzielę, 13 października, miały miejsce Wojewódzkie Podkarpackie Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła podczas nich odznaczenia państwowe przedstawicielom grupy zawodowej stojącej na straży bezpieczeństwa mieszkańców w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Wśród uhonorowanych byli m.in. pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

W tym roku na miejsce obchodów wybrano Gminny Ośrodek Kultury w Borowej w powiecie mieleckim. Z okazji święta ratowników życzenia i gratulacje skierowane zostały do pracowników systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, dyspozytorów medycznych, pracowników administracyjnych i technicznych, a więc wszystkich tych, którzy na co dzień uczestniczą w misji ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Osoby szczególnie zasłużone odebrały odznaczenia państwowe, listy gratulacyjne i wyróżnienia. Wręczyła je wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul. Jeśli chodzi o załogę WSPR w Przemyślu, szczególne wyróżnienie w postaci Brązowego Krzyża Zasługi, przyznane przez prezydenta RP, odebrali: rat. med. Adam Dorota, rat. med. Zbigniew Fleszar, rat. med. Dariusz Hałucha, rat. med. Grzegorz Partyka, rat. med. Marek Róg, rat. med. Grzegorz Tajchman, rat. med. Paweł Wołczacki. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali natomiast: rat. med. Andrzej Baran, rat. med. Marcin Baryła, rat. med. Łukasz Bobyk, rat. med. Dawid Czajka, rat. med. Bartłomiej Horeczy oraz rat. med. Tomasz Tomaszewski.

Za całokształt dotychczasowej pracy wyróżni zostali dodatkowo lekarze Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu SPZOZ – lek. med. Stanisław Mroczka i lek. med. Waldemar Serwański.

Reklama

– Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim pracownikom czuwającym nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Wasze umiejętności, doświadczenie i chęć niesienia pomocy potrzebującym sprawiają, że możemy czuć się pewnie – podkreśliła T. Kubas-Hul.

Wydarzenie było ponadto okazją do uroczystego włączenia[paywall] do systemu ratowniczego 11 nowych ambulansów, zakupionych dzięki wsparciu z Funduszu Medycznego. Cztery pojazdy trafiły do Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu (otrzymała 2,4 mln zł dofinansowania, przy czym całkowita wartość inwestycji to 3,09 mln zł), cztery do Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (2,4 mln zł dofinansowania, całkowita wartość inwestycji – 3,78 mln zł) oraz 3 ambulanse do Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku (1,8 mln zł dofinansowania, całkowita wartość inwestycji – 2,4 mln zł).

Reklama

Wojewoda ogłosiła przy tej okazji zmiany w działaniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w naszym regionie, które nastąpią od przyszłego roku. Jej decyzją 3 zespoły będą stacjonować w nowych lokalizacjach: Głogowie Małopolskim, Przecławiu i Jarocinie. Z 16 do 24 godzin wydłużony zostanie natomiast czas pozostawania w gotowości zespołów z Sieniawy i Dębicy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/11/2024 14:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama