Grupa teatralna z Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu, prowadzona przez nauczyciela Rafała Paśko, odniosła duży sukces w II Podkarpackim Konkursie Małych Form Teatralnych pod nazwą „Z książką w tle”.
Doceniona już na etapie kwalifikacji miniatura teatralna pt. Praktyczna Pani to opowieść oparta na książce Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pod tym samym tytułem[paywall]. Kwalifikacje odbyły się w rzeszowskim Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. W jury zasiadała m.in. aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Barbara Napieraj. O finał, który odbył się w popularnej „Siemaszce”, rywalizowało 14 zespołów z podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjów.
– Poczuć deski Teatru imienia Wandy Siemaszkowej pod nogami to niesamowite uczucie. Rok temu graliśmy w Teatrze Maska w Rzeszowie i było równie wspaniale. W tym roku poziom był zdecydowanie wyższy, zarówno pod względem aktorskim, jak i reżyserskim. Stanowimy zgrany zespół, dziewczyny bardzo lubią teatr i solidnie pracują na próbach. Bardzo cieszy, że trzymamy wysoki poziom – powiedział reżyser R. Paśko.
Miniatura Praktyczna Pani zajęła 2. miejsce w kategorii spektakl oraz otrzymała II nagrodę dla całego zespołu za grę aktorską. W finale przewodniczącym jury był Jan Nowara – dyrektor teatru, reżyser. Zespół tworzą: Agnieszka Bąk, Julia Jankisz, Jagoda Sitnik, Emilia Popławska, Karolina Flader, Zuzanna Bacza i Małgorzata Sielska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów