Reklama

„Praktyczna Pani” podwójnie nagrodzona

Grupa teatralna z Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu, prowadzona przez nauczyciela Rafała Paśko, odniosła duży sukces w II Podkarpackim Konkursie Małych Form Teatralnych pod nazwą „Z książką w tle”.

Doceniona już na etapie kwalifikacji miniatura teatralna pt. Praktyczna Pani to opowieść oparta na książce Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pod tym samym tytułem[paywall]. Kwalifikacje odbyły się w rzeszowskim Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. W jury zasiadała m.in. aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Barbara Napieraj. O finał, który odbył się w popularnej „Siemaszce”, rywalizowało 14 zespołów z podkarpackich szkół podstawowych i gimnazjów.

– Poczuć deski Teatru imienia Wandy Siemaszkowej pod nogami to niesamowite uczucie. Rok temu graliśmy w Teatrze Maska w Rzeszowie i było równie wspaniale. W tym roku poziom był zdecydowanie wyższy, zarówno pod względem aktorskim, jak i reżyserskim. Stanowimy zgrany zespół, dziewczyny bardzo lubią teatr i solidnie pracują na próbach. Bardzo cieszy, że trzymamy wysoki poziom – powiedział reżyser R. Paśko.

Reklama

Miniatura Praktyczna Pani zajęła 2. miejsce w kategorii spektakl oraz otrzymała II nagrodę dla całego zespołu za grę aktorską. W finale przewodniczącym jury był Jan Nowara – dyrektor teatru, reżyser. Zespół tworzą: Agnieszka Bąk, Julia Jankisz, Jagoda Sitnik, Emilia Popławska, Karolina Flader, Zuzanna Bacza i Małgorzata Sielska.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2018-05-19 19:48:23

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama