Po raz kolejny na przemyskim Rynku odbyła się edukacyjna akcja pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”.
W piątek, 20 marca, na Rynku rosły góry odpadów znoszonych przez młodzież. Żeby zachęcić najmłodszych do segregacji śmieci i właściwego gospodarowania odpadami, organizatorzy wymieniali śmieci na cukierki i jabłka. Oczywiście była to symboliczna rekompensata za trud najmłodszych, bo w tym przedsięwzięciu najważniejsza była edukacja i przekonanie do segregacji surowców wtórnych i ich recyklingu. Organizatorzy, podsumowując akcję, wyliczyli, że w tym dniu zebrano: 5761 kg makulatury, 3818 kg elektrośmieci, 150 kg opakowań szklanych, 700 kg baterii oraz 3141 sztuk opakowań plastikowych. W konkursie na największą ilość oddanych śmieci pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, drugie miejsce I Liceum Ogólnokształcące, a trzecie Gimnazjum nr 3. Podczas trwającej kilka godzin akcji odbywały się konkursy plastyczne dla najmłodszych, pokazy mody ekologicznej, występy taneczne i wokalne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz pogadanki na temat zagospodarowania śmieci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze