Reklama

Prawie 10 ton śmieci ubyło z miasta

27/03/2015 07:30

Po raz kolejny na przemyskim Rynku odbyła się edukacyjna akcja pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”.

W piątek, 20 marca, na Rynku rosły góry odpadów znoszonych przez młodzież. Żeby zachęcić najmłodszych do segregacji śmieci i właściwego gospodarowania odpadami, organizatorzy wymieniali śmieci na cukierki i jabłka. Oczywiście była to symboliczna rekompensata za trud najmłodszych, bo w tym przedsięwzięciu najważniejsza była edukacja i przekonanie do segregacji surowców wtórnych i ich recyklingu. Organizatorzy, podsumowując akcję, wyliczyli, że w tym dniu zebrano: 5761 kg makulatury, 3818 kg elektrośmieci, 150 kg opakowań szklanych, 700 kg baterii oraz 3141 sztuk opakowań plastikowych. W konkursie na największą ilość oddanych śmieci pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, drugie miejsce I Liceum Ogólnokształcące, a trzecie Gimnazjum nr 3. Podczas trwającej kilka godzin akcji odbywały się konkursy plastyczne dla najmłodszych, pokazy mody ekologicznej, występy taneczne i wokalne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz pogadanki na temat zagospodarowania śmieci.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości