– Straż graniczna zawsze była elitą szeroko rozumianego wojska, obrońców naszych granic – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który 9 bm. wraz z Joachimem Brudzińskim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji, wziął udział w odprawie z kadrą kierowniczą Straży Granicznej w Huwnikach w powiecie przemyskim.
Szef rządu podkreślił, że Polska jest dzisiaj przedmurzem dla wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw, a[paywall] Straż Graniczna jest obrońcą naszych granic. Przede wszystkim walczy z przemytem, który niszczy naszą rodzimą przedsiębiorczość i gospodarkę oraz odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko na granicy polskiej, ale także na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Morawiecki wyraził zadowolenie z faktu, że sprzęt, którym dysponuje Straż Graniczna staje się coraz bardziej nowoczesny, ponieważ także od niego zależy jakość służby.
– Wasza praca jest pracą dla wszystkich obywateli, pracą dla Polski. Bardzo serdecznie chcę za to podziękować. Jesteśmy z was dumni – powiedział.
Towarzyszący premierowi Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, stwierdził, że „praca i służba funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej na wschodniej granicy jest wysoko oceniana przez Unię Europejską”.
– Serce rośnie, kiedy takie słowa padają w obecności wszystkich ministrów państw UE, kiedy polscy funkcjonariusze są komplementowani i kiedy kierowane są słowa podziękowania za solidarną służbę w ramach obecności w Unii – stwierdził odwołując się do niedawnego spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej w Bukareszcie, gdzie dyrektor Frontexu po raz kolejny sformułował najwyższą ocenę pracy polskich funkcjonariuszy.
Po spotkaniem z funkcjonariuszami w Huwnikach premier i minister udali się objazd wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy w rejonie miejscowości Sierakośce, Nowe Sady i Kalwaria Pacławska.
W 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odprawili 12 925 290 podróżnych i 3 089 186 pojazdów. Udaremnili przemyt towarów o wartości ponad 30,5 mln zł. BOSG ochrania odcinek granicy o łącznej długości 373 km, w tym odcinek z Ukrainą o długości 239 km oraz ze Słowacją – 134 km. Oprócz komendy oddziału w skład BOSG wchodzi 14 placówek SG i 5 przejść granicznych. Zatrudnienie to ponad 2000 funkcjonariuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."...Straż graniczna zawsze była elitą szeroko rozumianego wojska, obrońców naszych granic – powiedział premier..."Pan premier powiedział tradycyjnie nieprawdę a w zasadzie oszukał społeczeństwo czytające to kłamstwo! "SG" nigdy nie była elitą wojska bo nie jest nawet wojskiem czego dowodem jest chociażby fakt podległości - nie pod MON lecz MSW. Nie jest też wliczana do stanu Sił Zbrojnych.Jest uzbrojoną formacją do ochrony granic i zaliczana jest do organów ścigania.
Czy wspomniał o tym ??? https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/11/9-lutego-72-rocznica-poczatku-rzezi-wolynskiej/%C2%A0
zwłaszcza w dzisiejszych czasach . KOP tak SG nie .
Straż Graniczna jest formacja typowo policyjną wyspecjalizowaną w walce z przestępczością w tym graniczną w pasie granicznym i z wojskiem nie ma nic wspólnego.Wojsko jest natomiast formacją obronną zdolna do obrony kraju przed wrogiem zewnętrznym.Cechą wspólna jest to że noszą mundury.Budujące jest to,że do zagubionej strażnicy gdzieś na rubieżach na odprawę służbową przyjeżdża Pan Premier.Ba obejrzał nawet nowy gadżet
"...Wojsko jest natomiast formacją obronną..." - to też nieprawda. Przytoczyłeś definicję Macierewiczowskich WOT.Natomiast wojsko to Siły Zbrojne (armia) – czyli siły i środki wydzielane przez państwo do zabezpieczenia jego interesów i prowadzenia walki zbrojnej, niekoniecznie obronnej.
Elitarysta pisiej polityki he he : https://oko.press/morawiecki-w-krainie-postprawdy-siedem-najbardziej-bezczelnych-klamstw-kolekcja-ilustrowana/
Watachę zaczęli kręcić... przypadek...?:)
dlatego już nie mieszkam w Polsce od 12 lat za hipokryzję rządów wszelakiej maści, pa Polsko...
A staruszków obok odwiedzić to już było za daleko?
W Zurawicy też taki pomysły chodzi po głowie.Szegulnie jednej osobie .
"...Straż graniczna zawsze była elitą szeroko rozumianego wojska, obrońców naszych granic – powiedział premier..."Pan premier powiedział tradycyjnie nieprawdę a w zasadzie oszukał społeczeństwo czytające to kłamstwo! "SG" nigdy nie była elitą wojska bo nie jest nawet wojskiem czego dowodem jest chociażby fakt podległości - nie pod MON lecz MSW. Nie jest też wliczana do stanu Sił Zbrojnych.Jest uzbrojoną formacją do ochrony granic i zaliczana jest do organów ścigania.
Czy wspomniał o tym ??? https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/11/9-lutego-72-rocznica-poczatku-rzezi-wolynskiej/%C2%A0
zwłaszcza w dzisiejszych czasach . KOP tak SG nie .