„Straż Miejska została powołana po to, żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie” – napisał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun w mediach społecznościowych.
Wczoraj premier ogłosił rozporządzenie, zgodnie z którym od 31 października do 2 „zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych”.
Wojciech Bakun zwrócił uwagę, że oznacza to zakaz wstępu na cmentarze, chyba, że ktoś udaje się na pogrzeb lub „czynności z nim związane”.
„ Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby). W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach” – podkreślił prezydent Przemyśla.
W. Bakun odniósł się również do obaw, czy Straż Miejska będzie karać za złamanie tego zakazu.
„Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie” – stwierdził.
Prezydent odniósł się także do problemu osób, które wykupiły miejsca na handel przy cmentarzach . Obiecał, że wydane decyzje zostaną anulowane lub – jeśli będzie taka potrzeba – przedłużone na inny okres. „Dogadamy się!” – zapewnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W.......Strajk kobiet.A ponadto Tadek jest głupi.
Pan Prezydent ma jaja.Bardzo słuszna decyzja.Mieszkańcy są Panu bardzo wdzięczni.Nad odwiedzinami cmentarza powinni się zastanowić tylko osoby starsze jako bardzo zagrożone.Ale wszyscy są wolnymi ludźmi i jeżeli innych nie krzywdzą niech robią co chcą
Jak nie głupi ... Jak głupi.... Tadek
...w mojej ocenie decyzja Bakuna to idiotyczna decyzja, pokazująca, że stoi ponad prawem....mam pytanie, panie Bakun, dlaczego w takim razie chodzi pan w maseczce w urzędzie, dostosowując się do tego zakazu? ...może i nakaz noszenia maseczek nie będzie pan brał pod uwagę...jest takie powiedzenie, że wysoki jak topola, a (dopowiedz sobie sam) fasola...Bakun, świadomie pozwalasz na ewentualne zakażenia, na dzień dzisiejszy 31.10.2020 jest 21 tys. 897 nowych zakażonych przez dobę, a leczenie tych osób, to nasze pieniądze...teraz cię Bakun chwalą, biją brawo, że nie zamknąłeś cmentarza, ale w mojej ocenie, to jest najgłupsza decyzja jaką chłopie podjąłeś od czasu, jak jesteś w Przemyślu
art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego- z takiego artykułu powinien Bakun odpowiadać, działanie świadome Bakuna jest wyraźne i w porozumieniu, więc ewentualne skazanie z powyższego KK nie dało by mu szansy startować w nowych wyborach
A kolega myśli że Pan Prezyden coś z tego rozumie? Matura to za mało.
a, mamy w Przemyślu odpowiednia ilość łóżek dla zakażonych? czy apele medyków nie pomagają? Panie |prezydencie wśród anty covodowców na FB jest pan bohaterem.
A rząd kupuje 308 limuzyn, a nie respiratory na tak groźną pandemie. Pan Prezydent Bakun ma jaja, a nie je liże za stołki i poparcie.
A czy prezydent jest od łóżek w szpitalu, po decyzjach władzy szpital miejski został zlikwidowany, mamy tylko wojewódzki w Przemyślu.
Pan Prezydent jest od Korwina. W wirusa nie wierzy! I co takiemu zrobisz , jak nic nie zrobisz,!.
Czy Wy macie społeczeństwo za idiotów? Naprawdę myślicie, że ludzie nie zadbają o swoje bezpieczeństwo sami? Że nie będą uważać i utrzymywać dystansu? Ludzie się tłoczą w Biedronce, bo tam wirusa akurat nie ma, ale na ten weekend będzie na cmentarzu? Co wy tu piszecie za bzdury? Coma otwarty cmentarz do braku maseczki? Przecież można połączyć jedno i drugie. A wczoraj się ludzie nie tłoczyli po odezwie do narodu? Gdybyu władzy był ktoś rozsądny to by zrobił poniedziałek wolny i poprosił społeczeństwo, żeby ograniczyło wizyty oraz rozłożyło to na 3 dni
Przemyślanin, a do namawiania pośredniego jest Prezydent?
Odezwał się jakiś pisior jak się tak bardzo boisz to zostań w domu. Poza tym Prezydent wyraźnie napisał że jest zakaz ale ze względu na pogrzeby bramy nie mogą być zamknięte, ale tak to jest jak się ma problem z czytaniem ze zrozumieniem
Gosciu.Calkowicie sie z Toba zgadzam.Jesli tak Prezydent uwaza to po co nauka zdalna?A moze by tak. dzieci wyslac.do szkoly.?Ile. za 2 tygodnie bedzie chorych?
Prawda!!!Ale Tadek jest głupi!Tak czy nie?
I tu mam prezydenta w garści bo powiedział że dogadamy się a jak nie? Trzeba było powiedzieć porozmawiamy..
Tylko Pis i Pis !!!Sluchac juz sie tego nie da.Patrz czlowieku na swoja rodzine, na siebie i swoich najblizszych.Co ci z tego , ze bedziesz wiedzial kto jest winny. jak ci smierc w oczy bedzie zagladac albo bedzie umieral ktos bliski.?Jaka korzysc z tego bedziesz mial?Wyksztalcenie, stanowisko ani zadna partia i pieniadze Ci nie pomoga.Smierc jest poprostu nieodwracalna.To jedyna rzecz ktorej juz nie naprawisz i czasu juz nie wrocisz.Wiec za kogo chcesz umierac?Badz czlowieku ostrozny, rozsadny i masz swoj rozum.Ja zeby nie zlamac prawa i nie narazic sie na ciezka chorobe poprostu. nie ide juz na cmentarz.Jestem zdrowy i ide swojej 86 letniej matce zrobic zakupy i porozmawiac z nia.Bylem w czwartek i pojde jeszcze w listopadzie , bo trzeba zabezpieczyc flakon na zime zanim spadnie snieg.
Zagrożenie wyjścia do kościoła jest wielokrotnie większe.Nie dość ,ze pomieszczenie zamknięte, nigdy nie wietrzone a podobno wirus w pomieszczeniu zamknietym jeżeli przebywa się z zarażonym jest już twój a reszta zależy od organizmu.Wytrzyma czy nie wytrzyma.Osobom starszym wstęp do koscioła powinien być zakazany i to stanowczo zakazany.No chyba, że spieszy do nieba/a trafi do piekła/ to już jego sprawa
Ch.j że ma maturę, ale ma jaja i aparycję oraz jest normalnym gościem, a nie BUCEM PARTYJNYM ZADUFANYM W SOBIE - szukającym oparcia w klerze . Te wasze wszystkie pisowskie "wyższe" wykształcenia na lokalnych "sorbonach" czy "sołtysówkach" to o kant dupy rozbić. Będąc partyjniakiem NEOKOMUNY- PIS, nie mając wiedzy można pełnić wszelakie funkcje. Być wicewojewodą, "dyryktorem", wiceprezesem w gazie lub innych jednostkach administracyjnych podległych partyjniakom w rządzie czy samorządzie wojewódzkim. Ba,.. można być marszałkiem i nie znając języka obcego szefem komisji spraw zagranicznych. amen.
Pan Bakun jawi się nam jako druga Dulkiewicz tylko kaliber miasta i miejskiego budżetu nie ten, Nic Pan dla miasta nie zrobił i nie zrobi a zgrywaniem przeciwnika władz na pewno nie przysłuży się Pan miastu.
chryzantemy za bardzo się nie sypia, a znicze nie dymią ha ha ha juz jestem podniecony...
Misiu jak to wszystko co napisales ma sie do tego gdy kostucha puka do drzwi?Na to nie ma madrych.Ja tez zostaje w domu
Nie było racjonalnej potrzeby zamykania cmentarzy.Ale PiS jest trupojadem co już wielokrotnie udowodnił.Ale była polityczna potrzeba by po raz kolejny wykorzystać zmarłych.Jak wiemy odbywają się manifestacje kobiet a jednocześnie panademia jest poza wszelką kontrola .Teraz manifestacje w/g rządzących beda odpowiedzialni za panademię.A przy okazji może zamknięcie nasw klatkach czyli malutki stan wojenny lub nadzwyczajny.
A ty sie moze zajmij swoimi PiSiorami jak przepierdoliły kase na walke z Pandemia a teraz zakazuja wszystkiego, w Sposób Skyrwysyński na dzien przed gdzie wczesniej Gadał ze Cmentarzy zamykać nie beda. Czemu nie atakujesz tak Tych Skurwieli Z PiSu z Padofilem, Kutafonemen na 4 łapach i innych.
Aż się prosi zrobić referendum za jego odwołaniem !!!
Urzędniczki mówią,że ma pańskie jaja.
Bardzo Dobrze panie Prezydencie Brawa!:) zrobił pan na przekór im wszystkim... że ciągle nam tutaj już od samego początku te wszystkie strefy wpieprzali...
Tadeuszu, czyzbys cos wiedzial o modelu szwedzkim w Przemyslu ? Bo plotka goni plotke.
Bobas masz rację. Zróbmy referendum za odwołaniem naczelnego nekrofila z Żoliborza i Antka "smoleńskiego", który z nekrofilii żyje oraz innych wyznających religię smoleńską. Na trumnach faktycznie można zrobić karierę i kasę.
Pan Bakun to cynik budujący sobie „fejm” na dziecinnych i zarazem kosztownych wojenkach z PiSem. Oczywiście odbywa się to kosztem miasta i mieszkańców. Zwykłe podburzanie i niepotrzebne grzanie atmosfery. Wszystko po to żeby przykryć tematami zastępczymi swoją nieudolność oraz fakt, że w mieście NIC się nie dzieje.
Czyli mówisz ze premier powinien sie dziec razem z całym nierzadem za sprowadzanie niebezpieczeństwa epidemiologicznego pozwalając chodzić do szkoły klasom 1-4 pozwalając nasytolatkom 12-18 lat spotykać sie w soboty i niedziele przez CAŁY DZIEŃ , staruszkom do kościoła i "sklepu a takze obowiazków zawodowych" brawo Ty to kiedy prokurator wkroczy do URMu i pozostałych ministerstw
To co w takim razie zrobił Bakun ? NIC po prostu nie zamknął bram cmentarza i powiedział, że SM nie da mandatu. Czyli co ? róbcie co chcecie, byle na przekór władzy. A sam przy tym bije pianę i robi sobie poklask. Żenada jego działanie niczego nie zmienia.
Tadeusz na Prezydenta. I co z tego , że głupi. I tak mądrzejszy od Bakunin.
A co na to PiS i Premier? Nikt nie słucha ich w bastionie
Bakun to ciul... Tadek to dopiero przeciwnik!!!!Tadeusz na Prezydenta.
Tadek koledze odpowie.Głupi ale swój.Tadeusz na Pana Prezydenta.
Jestem za mądrą wolnością, w sposób mądry kobieta ma decydować wspólnie z partnerem o macierzyństwie, tak samo należy postępować choćby z wejściem na cmentarz. Byłem dzisiaj po południu na cmentarzu przy ul Słowackiego, na bramie wisiała kratka zarządu cmentarza o zamknięciu, na parkingu zaledwie kilka samochodów, ciężko było zobaczyć kogokolwiek w" polu " do którego zmierzałem. Byłem bo miałem taka potrzebę, nie ze względów religijnych ale potrzeby pamięci o tych którzy odeszli. Na pewno nie wszedłbym gdyby był tłok na cmentarzu. Niestety do sklepu musiałem wejść żeby zrobić zakupy a luźno tam nie było. w tym przypadku był przymus a na cmentarzu była ludzka potrzeba.Za dużo zakazów za dużo sterowania,za mało uświadamiania i zachęcania o mądrym decydowaniu swoim postępowaniem .Ale w Polsce już tak jest.
Jedyny normalny czlowiek w" odmętach szaleństwa "Dziekuje za ten gest normalnošci
Że niby Pan Bakun? Kolezanka Pana Tadeusza nie,zna.Tadek na Pana Prezydenta!!!.
Brak tego geniusza obserwatora? Nie ma dłuższych wywodów na temat chołoty i gówniarzy z Przemyśla? Może się zasiedział przy ambonie i spowiadając się fałszywie, szykuje ostrą amunicję przeciw osobom mającym odmienne zdanie? Do ataku!
ciekawe to rozporządzenie !!!! Wszystkie Prawosławne cmentarze OTWARTE SĄ !!!!!!
do Ap i do ff nikt Was do niczego nie namawia , jak myślisz inaczej ,zabunkruj się w domu,włącz TV Trwam lub radyjko i czekaj na covid
Chyba tylko to potrafi robić, na złość. Tylko nie ogarnia że to na złość odbije się na moim Przemyślu.
Przemyśl po wielu latach doczekał się normalnego Prezydenta. Nie spierd.....cię tego!!!!
Normalny bo...? Tadeusz na pewno to wie.Co najmniej trzy przykłady proszę .
bo...spłaca długi poprzednika i daje radę w zarządzaniu tym miastem. Ubogo, ale przynajmniej stara się wyprostować pisowską hipokryzję w"mieście".
Twój ból jest lepszy niż mój słowa piosenki Kazika Staszewskiego z wiosennego lockdownu https://www.youtube.com/watch?v=o9LzNtpjhV0&ab_channel=S.P.RECORDS
do HakunaBakuna Niedościgłymi mistrzami "przykrywania tematami zastępczymi" swojej indolencji i nieudolności oraz nieróbstwa (i szkodnictwa) są towarzysze z PiS, a zwłaszcza tow. Jarosław Rajmundowicz Zbawiciel. Postkomuna, zakamuflowana opcja niemiecka, Gender, "ideologia LGBT", "sprawa Nowaka" itd.itd. Szło, szło, "ciemny lud to kupował", a tu nagle zong - "piątka"dla zwierząt i sprawa aborcji obróciły się przeciwko Prezesowi i jego ferajnie. Naród w swojej większości już przejrzał na oczy i game over, towarzysze, czas zabrać zabawki i pakować manele. Póki jeszcze można.
Intrygujące, czy bohater tej piosenki pojawi się jutro na Powązkach, tak zwyczajnie, bez żadnego trybu? Nie zdziwiłbym się, skoro jest w grupie tych, którym się "należy"...
Od kiedy to lewaku , wrogu państwa antykatolicka bestio , tak bardzo się przyjmujesz losem katolików, którzy chcą odwiedzić groby swych bliskich?. OBŁUDNIKU LEWACKO= MASOŃSKI
W piątek po południu wychodzi pan premier i mówi a teraz czytanie z listu od św.Jarka tak mówi pan i wszyscy słuchają
Alez ma jadu twoj komentarz! Zazdrosc ci koscia w gardle staneła co? Poczytaj w sieci co o tym wszystkim inni myslą , nie samoluby. Po drugie jakos na pocztach , w Biedronkacb i Lidlach sie hurtem nie zarazaja to w wolnej przestrzeni ty straszysz paragrafem? Szkoda ze na durnote nie ma paragrafow!
Ty to juz jestes nadwornym klounem - trolem! Jak widac zbiegly sie tutaj nadworne Azorki trzymane na krotkiej smyczy PiSu. A PiS niech lepiej zmieni swoje logo albo doda przed kazdym slowem NIESPTAWIEDLIWOSC I NIEPRAWOSC! TYLE W TEMACIE!
Agnieszka i ty Ap czy wy macie az tak wyprostowane zwoje ze nie czytacie ze zrozumieniem? To wy bijecie piane ze ktos zachowal zdrowy rozsadek i po co mial zamykac bramy jak dla pogrzebow maja byc otwarte? Macie umysly zamkniete jak prawdziwy beton i zaden mlot prawdy tego nie rozbije. Ktos kto zna prawde a ją zaklamuje to jest przestepcą.. PiS samo sie zarznelo pobilo Korwina na glowe w zbijaniu sobie %. Brawo wy! Ale to jest fajne i cieszy. Prawda sama sie obroniła, za karę ze jedna noga przy kosciele a druga diablu sluzycie!
Do zrytego Zp i Ap iles tu pozmienial logo, ze niby tyle osob pisze? Twoj charakter i pustka w glowie same cie obnazyly. Nie mozesz strawic ze PAN BAKUN ( dla ciebie,) jest prezydentem ponad podzialami ? I nie szuka sobie zadnych wrogow tylko to wy ustawiacie sie wrogo do niego i wszystko co robi obsmiewacie jak dzieci ze żłobka! To widac zmiane na lepsze. Pod hala sportowa ciagle kwiatki aby auta nie dewastowaly klombow wokol dtzew. Jakos tamten prezydent na to nie wpadl? Wigilia dla wszystkich mieszkanccow a nawet zurek Wielkanocny w rynku- na to tez tamten nie wpadl ? A stragan z wymiana ciepla przez zime czynny caly dzien to tez pikuśdla bogatych pisiorow bo oni maja to gardza biednymi. Tak? A kilka mobilnych lodowisk w miescie bo zimy nie bulo a mlodziez miala co zrobic z czasem to tez zle bo nie wymysl p.Chomy co? Jacy wy jestescie zalosni. Sami siebie osmieszacie tymi zalami , szukaniem dna co sami je zrobiliscie.
% juz polecialy rządzącej parti prawda? ☺ Sami sie o to proszą. Najlepiej niech zmienia logo albo zaczna tak czynic jako to ich logo wymaga❗A tu zapanowala NIE Prawosć i NIE Sprawiedliwosć. Pamietajcie ze jestescie czynni tez w kosciele a skoro robicie blizniemu krzywe swiadectwo, bluzniac , grzeszycie i sami prosicie sie o kare Boza ! Co siejecie to bedziecie zbietac. A siejecie wiatr to zbierzecie burzę bo juz widac ciemne chmury nad waszymi glowami!
ale zobaczcie że w żadnych polskich serwisach informacyjnych nie ma o tym ani słowa! (krótka wzmianka była jedynie w Tvp Rzeszów wczoraj, i na kilku portalach internetowych) kiedy prawda jest niewygodna to się ją tuszuje... i podobnie robią z tą całą pandemią te wszystkie sprzedajne media, nawet nie trzeba będzie gonić ludzi do szczepienia, już w styczniu sami pokornie pójdą
p. s o ks w Ostrzeszowie była krótka mowa niepokornym... za to że otworzył bramy i z cmentarza park zrobił (restauratorzy gości za złotówkę zatrudniają, świątynie dobrego jedzenia otwierają... siłownie punkty treningowe - bo tylko tak działać mogą! Polska to kraj Absurdu) to już się do niego dopieprzają
A wiec zyjemu w wolnym miescie Przemysl.Zbliza sie Dzien Niepodlaglosci i. tak jak Ty. Janie wybierz ta madra wolnosc.I tak jak wczoraj wybrales sie na cmentarz to z pelna wiara i nadzieja wybierz sie w tym dniu swietowac na ulice naszego miasta.Bo to przecież. jest rowniez bardzo wazne nasze Swieto.Tak Janie, madra wolnosc......
I tak Panie Prezydencie należy postepowac bo kazdy rozum i wolnawole.Podobnie niech Pan zrobi z ta zakichana radka i oleje tych malkontentów.
Kto miał trochę leju w głowie to już dawno z Przemyśla wyjechał zostali tylko ci durnowate.Jakie mieszkańce takie władze
Skoro mnie wywołałeś to odpowiem; nie mam przyjemności słuchać przemówień polityków PiS-u jak wcześniej nie miałem jej również w przypadku polityków PO. To głównie te dwa ugrupowania doprowadziły do wojny polsko-polskiej,podzieliły naród,doprowadziły ze ludzie się nienawidzą. Czekam aż pojawi się w polityce ugrupowanie którego przywódca powie dość podziałom i wezwie rodaków do zasypania rowów nienawiści.Powie też że nie będzie tolerancji dla złodziei polityków czy duchownych i zacznie ich zamykać w więzieniu. zacznie jednakowo traktować Polaków niezależnie w jakiej armii walczyli i po imieniu nazwie fakty historyczne powstałe w wyniku układu USA-Rosja -Wielka Brytania w Jałcie i Poczdamie. powie że Polska będzie utrzymywać dobre relacje ze wszystkimi o ile te relacje będą służyły jej interesom gospodarczym i poprawiać byt mieszkańcom kraju. Doprowadzi do zerwania konkordatu i ułoży stosunki państwo kościół na nowych zasadach i oparte na ich całkowitym oddzieleniu, rozdziale . doprowadzi do poprawy jakości kształcenia młodzieży i studentów gdyż to oni są przyszłością kraju. To tak w największym skrócie. Zacznę chodzić na publiczne uroczystości państwowe gdy rządzący będą spełniać kryteria które kreśliłem, w obecnym stanie rzeczy zaświecę znicz pod pomnikiem w samotności. Pozdrawiam.
Janie , dziekuje za konkretna i rzeczowa. Odowiedz.Pelna zgoda.Tylko po co te wiezienia?Czy.musisz w tak okrutny sposob.?Pokazalismy , ze mozna. z klasa i kultura i nie wazne jakie mamy poglady.Pelny szacun.Pozdrawiam.
Witam Państwa pan Bakun to zwykły populista. Może mieć wpływ na Straż miejską jako podległa jednostkę UM. Ale czy będzie miał wpływ na policję lub Żandarmerię Wojskową chyba że pan Bakun został ministrem MSWiA lub MON albo został może Premierem. Panie Wojciechu jest pan gorszy niż ci pania oponeci w radzie miejskiej
...i co panie Bakun, a jednak majonez się panu w majtach pokazał, wysłał pan patrole straży miejskiej przynajmniej pod cmentarz na Słowackiego w Przemyślu - i po co narobił pan takiego zamieszania, dając negatywny przykład walki z pandemią? ...zaistnieć w ogólnopolskich mediach można inaczej, podpowiem panu, proponuję zrobić dla Przemyśla coś, co zauważy Polska, a jak na razie, to steruje pan ręcznie strażą miejską, mając za przykład rząd, który, w mojej ocenie steruje np. policją....w mojej ocenie, panie Bakun, niech pan zmieni zabrudzone majonezem rajtuzy i niech się pan weźmie do roboty, bo za otwarcie cmentarzy i bajzel, który pan narobił, dostaje pan ode mnie mandat, który nie wystawiła straż miejska tym, którzy weszli na cmentarze z pana powodu, podczas zakazu.
Brawo !!!
W.......Strajk kobiet.A ponadto Tadek jest głupi.
Pan Prezydent ma jaja.Bardzo słuszna decyzja.Mieszkańcy są Panu bardzo wdzięczni.Nad odwiedzinami cmentarza powinni się zastanowić tylko osoby starsze jako bardzo zagrożone.Ale wszyscy są wolnymi ludźmi i jeżeli innych nie krzywdzą niech robią co chcą