Reklama

Prezydent Przemyśla: nikt mandatu nie dostanie

31/10/2020 12:50

„Straż Miejska została powołana po to, żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie” – napisał prezydent Przemyśla Wojciech Bakun w mediach społecznościowych.

Wczoraj premier ogłosił rozporządzenie, zgodnie z którym od 31 października do 2 „zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych”.

Wojciech Bakun zwrócił uwagę, że oznacza to zakaz wstępu na cmentarze, chyba, że ktoś udaje się na pogrzeb lub „czynności z nim związane”.

„ Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby). W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach” – podkreślił prezydent Przemyśla.

Reklama

W. Bakun odniósł się również do obaw, czy Straż Miejska będzie karać za złamanie tego zakazu.

„Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie” – stwierdził.  

Prezydent odniósł się także do problemu osób, które wykupiły miejsca na handel przy cmentarzach . Obiecał, że wydane decyzje zostaną anulowane lub – jeśli będzie taka potrzeba – przedłużone na inny okres. „Dogadamy się!” – zapewnił.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kik - niezalogowany 2020-10-31 13:15:20

    Brawo !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ap - niezalogowany 2020-10-31 13:19:01

    W.......Strajk kobiet.A ponadto Tadek jest głupi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-10-31 13:22:22

    Pan Prezydent ma jaja.Bardzo słuszna decyzja.Mieszkańcy są Panu bardzo wdzięczni.Nad odwiedzinami cmentarza powinni się zastanowić tylko osoby starsze jako bardzo zagrożone.Ale wszyscy są wolnymi ludźmi i jeżeli innych nie krzywdzą niech robią co chcą 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama