Nielegalne papierosy o łącznej wartości 10 tys. zł przechwycili na stacji PKP w Przemyślu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i pogranicznicy. Pechowo dla przemytników właśnie w poniedziałek, 12 sierpnia, obie służby prowadziły wspólne działania kontrolne na stacji Przemyśl Główny.
Kontrabanda, licząca 764 paczek papierosów bez akcyzy, ukryta była w bagażu. Wyjątkowo ciężki ekwipunek, z którym przemieszczali się po stacji około 35-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna, zwrócił uwagę sokistów i funkcjonariuszy SG. Skontrolowali zawartość bagażu, ujawniając w nim podejrzany towar. Nielegalne papierosy zabezpieczono, a obywatelkę Ukrainy oraz towarzyszącego jej Polaka zatrzymano. Jak informuje insp. SOK Witold Flader z Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu, dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Medyce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze