W Boże Ciało ulicami Przemyśla i oraz wszystkich miast i wsi przeszły procesje eucharystyczne. Abp Adam Szal stwierdził w kazaniu, że powinny być one wyrazem jedności między chrześcijanami i Polakami.
Abp Szal uznał, że przykładem drogi do jedności jest uczestnictwo w procesji „braci grekokatolików”. Od wielu lat jeden z ołtarzy jest ustawiany przy wschodniej [paywall]archikatedrze. W tym roku była to pierwsza stacja procesji. W całym nabożeństwie wziął udział arcybiskup tego obrządku Eugeniusz Popowicz i duchowni, a przy katedrze obecny był także arcybiskup senior Jan Martyniak. Modlitwy i czytania przy tej stacji zostały odśpiewane w języku polskim i ukraińskim, pieśni wykonywał chór parafii greckokatolickiej, a kwiaty sypały dzieci narodowości ukraińskiej. – Taką drogę do jedności trzeba ciągle podejmować. Bądźmy blisko Eucharystii, idąc z nią przez całe życie. Na tym polega wychodzenie z rozproszenia i budowanie jedności, która jest wolą samego Chrystusa – podkreślił abp Szal w kazaniu wygłoszonym w Rynku.
Zdaniem metropolity przemyskiego to właśnie eucharystia jest lekarstwem na chorobę braku jedności, która w występuje w naszym społeczeństwie. – Jakże bolesny jest brak dialogu społecznego, jakże przykro słuchać dyskusji, w których rozmówcy przekrzykują się, udowadniając swoją rację. Jakże niestety jesteśmy chorzy na brak jedności, a tym co nas dzieli jest egoizm, pogoń za znaczeniem, za władzą, pieniędzmi, stanowiskami. Zbyt wiele jest podziałów w naszej ojczyźnie – mówił.
– Realizację wezwania do jedności trzeba zacząć od uporządkowania naszych relacji z Panem Bogiem, potem z drugim człowiekiem i sobą samym. Jeśli idziemy w zgodzie z Bogiem, to pójdziemy w zgodzie z drugim człowiekiem – powiedział.
Trzeci ołtarz znajdował się przy kościele Świętej Trójcy, a czwarty – księży salezjanów. Przed rozpoczęciem procesji została odprawiona msza św. na placu przed archikatedrą łacińską, a po jej zakończeniu – w kościele salezjanów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak w procesji brali udział wszyscy.Widziałem nawet przedstawiciela nie tylko lokalnej pedofilii kościelnej godnie kroczącego w szatach duchownego..Szkoda,ze nasz kościół jeszcze się nim szczyci.
"...Wypraszam sobie jedność z wyborcami PiS i zwolennikami Kościoła rzymskokatolickiego! Nie tylko jej nie chcę, lecz uważam dążenie do „pojednania” za niemoralne i obłudne...Wezwania do jedności to obrzydliwy szantaż moralny..." - https://hartman.blog.polityka.pl/2019/06/21/glupi-mit-narodowej-jednosci/?fbclid=IwAR3Qmmce0h2NtlqkuYD-BuojN0XGclnwC51WTdlO8bRywykXvAO6oJgYD2Q
Tak w procesji brali udział wszyscy.Widziałem nawet przedstawiciela nie tylko lokalnej pedofilii kościelnej godnie kroczącego w szatach duchownego..Szkoda,ze nasz kościół jeszcze się nim szczyci.
"...Wypraszam sobie jedność z wyborcami PiS i zwolennikami Kościoła rzymskokatolickiego! Nie tylko jej nie chcę, lecz uważam dążenie do „pojednania” za niemoralne i obłudne...Wezwania do jedności to obrzydliwy szantaż moralny..." - https://hartman.blog.polityka.pl/2019/06/21/glupi-mit-narodowej-jednosci/?fbclid=IwAR3Qmmce0h2NtlqkuYD-BuojN0XGclnwC51WTdlO8bRywykXvAO6oJgYD2Q