Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z profesor Lidią Morawską.
Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Lidia Morawska to ceniony w świecie naukowiec, profesor Szkoły Nauk Fizycznych i Chemicznych Uniwersytetu Technicznego Queensland w Brisbane w Australii, dyrektor Międzynarodowego Laboratorium dla Jakości Powietrza i Zdrowia tamże. Spotkanie w Przemyślu przebiegło w wyjątkowej atmosferze, którą stworzyła zaproszona młodzież oraz główna bohaterka poprzez prezentację multimedialną i jej ciekawą interpretację. Krótkie nakreślenie dorobku naukowego L. Morawskiej zmotywowało uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjanych i Gimnazjum w Nehryce do otwartej i ciekawej dyskusji.
W drugiej części spotkania, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego towarzystwa oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste nadanie tytułu, wręczenie dyplomu i odznaki Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Lidii Morawskiej. – Nadanie najwyższego wyróżnienia towarzystwa jest wynikiem uznania jej wybitnych zasług naukowych w dziedzinie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne oraz podziękowaniem za stały kontakt z rodzinnym miastem Przemyślem z okazji jubileuszu 125-lecia Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu – powiedziała prezes towarzystwa Bogusława Pieczyńska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze