Reklama

Profesor Lidia Morawska w Przemyślu

Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z profesor Lidią Morawską.

Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Lidia Morawska to ceniony w świecie naukowiec, profesor Szkoły Nauk Fizycznych i Chemicznych Uniwersytetu Technicznego Queensland w Brisbane w Australii, dyrektor Międzynarodowego Laboratorium dla Jakości Powietrza i Zdrowia tamże. Spotkanie w Przemyślu przebiegło w wyjątkowej atmosferze, którą stworzyła zaproszona młodzież oraz główna bohaterka poprzez prezentację multimedialną i jej ciekawą interpretację. Krótkie nakreślenie dorobku naukowego L. Morawskiej zmotywowało uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjanych i Gimnazjum w Nehryce  do otwartej i ciekawej dyskusji.
W drugiej części spotkania, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego towarzystwa oraz odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste nadanie tytułu, wręczenie dyplomu i odznaki Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Lidii Morawskiej. – Nadanie najwyższego wyróżnienia towarzystwa jest wynikiem uznania jej wybitnych zasług naukowych w dziedzinie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne oraz podziękowaniem za stały kontakt z rodzinnym miastem Przemyślem z okazji jubileuszu 125-lecia Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu – powiedziała prezes towarzystwa Bogusława Pieczyńska.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama