Reklama

Projekt zagospodarowania pawilonu na stoku w Przemyślu gotowy

Jeszcze trochę wody w Sanie musi upłynąć, aby pawilon przy ulicy Pasteura w Przemyślu przestał straszyć, ale najważniejsze, że sprawa z jego zagospodarowaniem nie utknęła w martwym punkcie.

Jak już informowaliśmy, pod koniec marca br. władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego, na którego podstawie będzie można przystosować budynek przy ulicy Pasteura do potrzeb Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności. Mówiąc prościej: ma tam powstać projekt nowego centrum dla celów szkoleniowo-konferencyjnych i warsztatowych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu wokół (m.in. budową parkingu). Tego planu władze miasta wciąż się trzymają[paywall].
Projekt musiał zostać opracowany w oparciu o istniejącą dokumentację oraz obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powierzchnia użytkowa centrum ma wynosić ponad tysiąc metrów kwadratowych. W części tzw. przyziemnej mają się znajdować pomieszczenia warsztatowe i sanitarne, na parterze natomiast sala konferencyjno-szkoleniowa, zaplecze gastronomiczne i pomieszczenia z węzłami sanitarnymi.

Z inkubatorem za pan brat

Rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk: – Rozstrzygnięty już został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na ten budynek wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Sam projekt też został już wykonany. W ramach projektu pod nazwą „Integracja działań na rzecz rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl” mieliśmy zapewnione dziewięćdziesiąt procent pieniędzy z zewnątrz. Ma to być obiekt energooszczędny. Ponieważ przy tworzeniu inkubatora przedsiębiorczości liczymy na dofinansowanie, a szczegółowe zasady przyznawania funduszy są dopiero ustalane pomiędzy marszałkiem województwa i Ministerstwem Infrastruktury, trudno teraz mówić o dokładnych terminach i dalszych etapach prac przy pawilonie. W założeniach znajdzie tam miejsce część inkubatora przedsiębiorczości związana ze szkoleniami i warsztatami, o profilu poświęconym nowym technologiom i alternatywnym źródłom energii.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mokka - niezalogowany 2015-10-11 12:33:16

    A jakbym dał Chomie Oreo? To co by się stało?  Zrobiłby coś raz z sensem?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Andrzej mąż żony - niezalogowany 2015-10-11 17:44:32

    Tyle kasy poszło i chcą tam zrobić sale konferencyjne i szkoleniowe taki cyrk to tylko w Przemyślu nawet Korona wysiada hehe. Już lepiej by było zaadoptować jakąś stara stodołe wyszło by 100 razy taniej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2015-10-12 07:24:23

    DAJCIE JUZ SPOKOJ. Dalej na siłe wydawac publiczne pieniadze ?? PARR ma malo sal szkoleniowych ?? Tlumy z nich korzystają, wrecz grafik na kilka lat zajety...... To sie nazywa byc marnotrawcą a nie gospodarzem..... GDZIE obiecywany Aquapark ?? ....... no tak jest, m.in. w Jarosławiu...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości