Prokuratura Rejonowa w Przemyślu odmówiła wszczęcia dochodzenia wobec radnej niezależnej Moniki Różyckiej. Sprawa dotyczyła zawiadomienia o możliwości zatajenia przez nią w oświadczeniu majątkowym zobowiązań finansowych w kwocie ok. 30 tys. zł. Złożył je radny Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla).
30 września br. na konferencji prasowej pojawili się trzej radni Wspólnie dla Przemyśla: Marcin Kowalski, Mirosław Majkowski i Tomasz Leszczyński. Temat spotkania z dziennikarzami zreferował ten pierwszy.
Powiedział wówczas m.in.: – Jeden z mieszkańców naszego miasta poinformował mnie osobiście, że jest zaniepokojony tym, że pani radna Monika Różycka nie ujęła w swoich trzech oświadczeniach majątkowych z 2018, 2019 i 2020 roku informacji o zadłużeniach, które posiada, a które przekraczają kwotę 10 tysięcy złotych. W związku z tym złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie i Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie[paywall].
Radny Kowalski dodał, że zarówno on, jak i jego koledzy są w szoku. Że widzieli odpowiednie dokumenty, ale nie było wówczas możliwości, aby ujrzały one światło dzienne. – Zostały przesłane do CBA i do prokuratury. Nie ferujemy wyroków. Nie wiemy, z czego wynikło niewpisanie tego zadłużenia w oświadczeniu majątkowym pani radnej. Czy stało się tak przez zapomnienie, czy z innych pobudek – dodał radny M. Majkowski.
Jak stwierdził radny M. Kowalski, zobowiązania radna niezależna M. Różycka ma w stosunku do osoby prywatnej. To kwota ok. 30 tys. zł. Dodał, że widzieli umowę pożyczki, ale podczas konferencji prasowej nie przedstawili jej. I że spłata połowy tej pożyczki jest przeterminowana, a kolejne zobowiązania będą w przyszłym miesiącu.
Na pytanie, czy umowa pożyczki została zgłoszona do Urzędu Skarbowego w Przemyślu, radny M. Kowalski powiedział, że nie jest w stanie odpowiedzieć.
Od złożenia zawiadomienia w rzeszowskiej prokuraturze minęły dwa miesiące. Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest sprawa. Okazało się, że została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu ze względu na tzw. właściwość miejscową.
– W tej sprawie prowadziliśmy postępowanie sprawdzające. Zakończyło się 19 listopada. Prokuratura wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, nie dopatrując się jakichkolwiek nieprawidłowości. Sprawa na tym się kończy, bo to decyzja prawomocna, od której nie przysługuje żadne odwołanie – powiedziała szefowa przemyskiej prokuratury rejonowej prokurator Anna Szczerba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No proszę, zrobiła klopsy ukochanemu, a ukochany załatwił odmowę. Tak to się w PISie robi
Obrała kiełbaskę ze skórki i zrobiła dwa jajka na miękko na śniadanie komuś i po sprawie
Teraz ta pani powinna zlozyc zawiadomienie.
Na nikogo się nie powinno pluć, oprócz osób, które dla korzyści nastawiają się odpowiednią stroną
Gdyby trafiło to na platformersa lub sld-owca to by była afera. a tak to ch.j. pisbolszewia tropem swojej poprzedniczki PZPR, mając w garści towarzyszy "prokuratorów" i innych "sędziów ," po instruktażu lokalnego "kacyka partyjnego" decyduje o zarzutach i oskarżeniach. Nie wierzyłem,ale uwierzyłem .
Wstrętna baba Włazi w dupę PiSowi Kiedyś bardzo będzie tego żałowała Przyjdzie czas i pora to w końcu głupi naród zwali że stołka ????I resztę troli PiSu ❗❗❗❗
Hejtowac innych to wam idzie najlepiej.Na swoim fb juz wyjasnila.Wstydzic to sie powinien ten co zgotowal jej taki los.Wejdzcie na jej fb i sami sobie przeczytajcie.Zaglada wam ktos do garow
Obrała komuś konkretnemu na śniadanie kiełbaskę ze skórki i zrobiła dwa jaka na miękko i sprawa załatwiona
PANI MONIKO wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia i spokoju dla całej rodziny. Głowa do góry jest Pani sobą tak trzymać pozdrawiamy mieszkańcy Przemyśl.
Proszę nie składać życzeń w imieniu wszystkich mieszkańców, Ta pani dla mnie jest karjerowiczką i pisowskim pachołkiem
Przemyska Magdalena Ogórek, tylko z tym mi się kojarzy. Jeszcze trochę skończy się władzą PiSu i przywileje dla takich osób...
To niektórzy będą niezadowoleni? Prawda jest prawdą i nikt tego nie zmieni. Pani Moniko trzymamy kciuki, proszę się trzymać i nie poddawać
Do Mieszkanca.Masz racje.Tez sie do zyczen przychylam.Spokoju w Swieta zycze Pani Moniko i duzo zdrowia.Prosze sie trzymac.
W Swieta takich przeklenstw i zycczen nikomu sie. Fe. nie sklada.To nie wiesz, ze one sie spelnia ale u Ciebie w domu ?!A chcesz sie przekonac?A Pani zycze duzo zdrowia z wiara, ze spedzi. Pani te Swieta w tej prawdziwej juz rodzinie, ktora Pani znalazla.Wesolych Swiat !
Prawda jest taka, że Mini tutaj nikt nie lubi.
Fe. Dobrze wiesz, ze to mila i sympatyczna dziewczyna.Niestety zycie jej nie rozpieszca.Nie zasluzyla na to.Jezeli prokuratura umorzyla.....Zebys Ty ani Twoje dzieci nigdy nie zaznaly tego co Ona.Ta dziewczyna przeszla przez pieklo.Wiec co sie dziwisz.?Moze tez zrobilbys to co ona?Tego nie wiesz?Z okazji Swiat zycze Ci duzo zdrowia.Pozdrawiam
CI CO MOWIA O TOLERNACJI O SLOWIE NIENAWISCI, PRZEBUDZILI SIE W SWOICH KOMENTARZACH POD ART.
PRZEBUDZILI SIE ? I BARDZO DOBRZE. NAJWYZSZY CZAS. BO DOKAD TA NIENAWISC NAS ZAPROWADZI? Z KAZDEJ SYTUACJI JEST WYJSCIE.CZAS Z TYM HEJTEM SKONCZYC.CO TO DA? NIE DA NIC. DZIS. WIGILIA. WESOLYCH SWIAT !!!
No to panie Kowalski, albo jeszcze jeden donoś albo zwołać konferencję z kolegami i przeprosić, a zapomniałem te kręgi nie znają słowa przepraszam.
Kowal ty kurwo konfidencka chij ci kurwo gruba w pysk
Ani miła ani sympatyczna. Z piekła do piekła? Ciekawe.
FB wszystko przyjmie. Lem był tylko jeden, niestety niektórym się wydaje, że wymyślanie niestworzonych historii przykryje ich niegodziwość i zagłuszy sumienie.
Miła, sympatyczna, z fantazją i wieloma innymi zdolnościami min. niebywałym "talentem pisarskim", którym próbuje stłumić głos sumienia i zmienić publiczny oddźwięk swojego postępowania. Jednak czy próba robienia z siebie rzekomej ofiary lub oczerniania innych jej w tym pomoże?
no to dalej nie wiadomo czy zataiła czy nie, ale jak ma się chłopaka z pisu to wszystko jest możliwe..
I co kukizowcy łyso?
No proszę, zrobiła klopsy ukochanemu, a ukochany załatwił odmowę. Tak to się w PISie robi
Obrała kiełbaskę ze skórki i zrobiła dwa jajka na miękko na śniadanie komuś i po sprawie