Reklama

Promowali modę na kaski. Mogą uratować życie

Rowerzyści to osoby narażone na urazy głowy. Nie musi do nich dochodzić, jeśli miłośnik jednośladów podczas wyprawy rowerowej ma na głowie kask. Do ich zakładania namawiali dzieci i młodzież organizatorzy akcji „Z kaskiem na rowerze bezpieczniej”. Inicjatywie towarzyszył konkurs na spot promujący bezpieczną jazdę na rowerze.

– Chroniąc głowę, po prostu chronimy nasze życie, bo to właśnie na jej urazy jesteśmy najbardziej narażeni, przemieszczając się rowerem – podkreśla Teresa Łuczyk, prezes Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Wypoczynku i Sportu w Gminie Kańczuga – EWiS.

To właśnie ono – wespół z Urzędem Miasta i Gminy Kańczuga, Ośrodkiem Kultury Miasta i Gminy Kańczuga, Kańczuckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kańczudze i Komisariatem Policji w Kańczudze – było organizatorem przedsięwzięcia. Dyplomy i nagrody (m.in. lampki rowerowe, bidony, czapeczki, odblaski) za udział w rozstrzygniętym w ramach akcji „Z kaskiem na rowerze bezpieczniej” konkursie pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” wręczono uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Kańczuga w pierwszy dzień astronomicznej jesieni, podczas II Kańczuckiego Rajdu Rowerowego na zakończenie lata. Zadaniem uczestników rywalizacji było[paywall] zebranie jak największej liczby znaczków, stanowiących codzienną nagrodę za przyjazd do budynku placówki na dwóch kółkach w kasku na głowie. Nagrodzono nie tylko uczniów z największym trofeum, ale też klasy, które zebrały najwięcej znaczków w określonym przez organizatorów terminie. Najbardziej aktywną w konkursie okazała się klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Łopuszce Wielkiej. Społeczność tej szkoły była też najmocniej zaangażowana w akcję. W sumie placówka zebrała najwięcej, bo aż 44 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się SP w Krzeczowicach. Tu zebrano łącznie 28 punktów. O dwa mniej udało się zgromadzić uczniom SP w Pantalowicach. Następne w rywalizacji były SP w Siedleczce (21 punktów) i SP w Kańczudze (18 punktów). Patronat honorowy nad akcją objął burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło.

Reklama

– Zależało nam na promocji bezpiecznej jazdy na rowerze i cieszymy się, że nasz pomysł spotkał się z tak pozytywnym odzewem, a kask stał się modny – usłyszeliśmy w jednej ze szkół. Może uda się namówić placówki do kontynuacji rozpoczętych przez nas działań i prowadzenia szkolnych rankingów – podsumowuje akcję Teresa Łuczyk.

Towarzyszącą pożytecznej akcji inicjatywą był konkurs na spot promujący zakładanie kasku podczas wypraw rowerowych. Jego laureatem został Tomasz Rak z Kańczugi, który nagrał spot razem z kolegami ze stowarzyszenia CBC Qlarze Kańczuga. Nagrodą dla zwycięzcy była kwota 400 zł.

Reklama

Laureaci konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”:

Klaudia Balawejder, Wiktoria Kurkowiak – SP w Łopuszce Wielkiej,

Michał Pikuła, Zofia Wójtowicz, Dawid Pikuła – SP w Krzeczowicach,

Emilia Zięba, Zuzanna Marszałek, Michał Suchodolski, Szymon Szczepański – SP w Pantalowicach,

Jakub Drążek – SP w Siedleczce,

Konrad Wojdyła – SP w Kańczudze.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości