Reklama

Protest na ulicach. Dwugodzinny paraliż miasta [galeria]

Kompletne wyłączenie z ruchu najważniejszej miejskiej arterii przeprawiającej przez San, czyli Mostu im. Orląt Przemyskich w Przemyślu spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu na terenie całego miasta. Wszystko przez dwugodzinny (od g. 12 do g. 14), dzisiejszy, 6 marca br., protest i blokadę dróg Społecznego Komitetu Pokrzywdzonych przez firmę „Pol-Aqua” sp. z o.o., głównego wykonawcę wschodniej nitki obwodnicy Przemyśla.

Dwa potężne TIR-y kompletnie zablokowały wjazd na Most im. Orląt Przemyskich z kilku stron, m.in. ulic: Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego, Kościuszki i Jagiellońskiej. Ich właścicielem jest Dariusz Małachowski z firmy „Rol-Tir” z Siedlisk, jeden z podwykonawców budowy wschodniej nitki obwodnicy miasta Przemyśla. – Problem pojawił się jeszcze w zeszłym roku. Generalny wykonawca, czyli firma „Pol-Aqua” nie płaci faktur za wykonane prace, a włodarze miasta nabrali wody usta. Tak moja firma, jak i pozostali podwykonawcy to ludzie stąd. Firma ta zalega mi z przeterminowanych już faktur sto tysięcy złotych. Są także różnice w kwotach, wynikające z podmiarów z kopalni, w której wydawaliśmy materiały na nasypy. To ponad dwieście tysięcy złotych. Łącznie więc firma ta zalega mi z wypłatą ponad trzystu tysięcy złotych. Wielu ludzi, podwykonawców, nie chce przystąpić do komitetu. Nie wiem dlaczego. Pewnie się boją. Przypuszczam, że łączne zobowiązania firmy wobec wszystkich podwykonawców przemyskiej obwodnicy to około pięć milionów złotych.
Na protest nie wyraziła zgody ani policja, ani prezydent miasta, więc D. Małachowski został skontrolowany przez policję. Nie przyjął wystawionego mu mandatu, godząc się na skierowanie sprawy do sądu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    herezja~~ - niezalogowany 2015-03-06 16:34:17

    BRAWO!!!! BARDZO DOBRZE!!! A PAN PREZYDENT TAK PRZY WYBORACH CHWALI SIE WYBUDOWANIEM OBWODNICY!!! :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Polonez GLE - niezalogowany 2015-03-06 16:53:36

    Prostackie metody zaadresowane nie do tych co się powinno i uderzające w nie tych co trzeba. Wysypać zboże na tory, położyć brony na drodze itd.itp. Najlepiej zablokować wszystkie ważne skrzyżowania i węzły dróg w tym dzikim biednym kraju. Tak protestują buraki i jakoś żaden za to nie ponosi odpowiedzialności.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kakaoa - niezalogowany 2015-03-06 17:06:51

    następnym razem niech barykadują urząd miejski a nie drogę bo są czasem takie sytuacje że czlowiek musi sie szybko dostać z punktu A do punktu B bo sytuacja tego wymaga a nie ma jak.... BEZMYŚLNOŚĆ PROTESTUJACYCH ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama