– Strona internetowa Urzędu Miasta Przemyśla stanowi składnik majątku Gminy Miejskiej Przemyśl. Dalsze używanie jej do promowania kandydatów PiS i Regii Civitas uznamy za zawłaszczanie majątku publicznego, a w przypadku dalszego wykorzystywania mediów finansowanych przez Gminę Miejską Przemyśl do promocji politycznej, podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział podczas konferencji prasowej szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Wojciech Błachowicz.
Oprócz W. Błachowicza w konferencji wziął udział szef struktur powiatowych PO, radny Tomasz Schabowski. – 12 czerwca na oficjalnej stronie internetowej miasta ukazało się oświadczenie prezydenta miasta w sprawie wyborów samorządowych, w którym Robert Choma przedstawił swoje plany wyborcze i plany wyborcze stowarzyszenia Regia Civitas w nadchodzących wyborach. Powiedział, że nie będzie kandydować, co akuratnie niespecjalnie nas martwi[paywall]. W oświadczeniu znajduje się także passus, w którym popiera Janusza Hamryszczaka i wskazuje, że wybór kandydata partii rządzącej krajem, czyli PiS, pozwoli miastu na rozwój – powiedział W. Błachowicz. – Wbrew tytułowi, nie było to oświadczenie prezydenta, a oświadczenie polityka Regii Civitas, który wspiera ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Trzeba zauważyć, że ta polityczna wypowiedź została umieszczona na oficjalnej stronie miejskiej. Dlatego staje się jasne, że oficjalna strona miejska posłużyła do promocji ugrupowań rządzących miastem – dodał.
W związku z tym – zdaniem obu – nie sposób uniknąć kilku pytań: dlaczego oświadczenie stowarzyszenia Regia Civitas publikowane jest na oficjalnej stronie miasta? Dlaczego pracownicy urzędu miejskiego przygotowują w godzinach pracy materiały informacyjne i propagandowe dla Regii Civitas i PiS, a na konferencji Regii Civitas obecny był rzecznik urzędu miejskiego?
– W naszej ocenie, mamy do czynienia z zawłaszczaniem przez koalicję rządzącą medium, które powinno służyć do bezstronnego informowania mieszkańców Przemyśla o sprawach samorządu, a wykorzystywane jest do prowadzenia kampanii wyborczej. Ważne jest, by wszyscy w wyścigu wyborczym mieli równe szanse – stwierdził W. Błachowicz.
Przewodniczący Klubu Radnych PO zaznaczył, że samo oświadczenie mogło, oczywiście, zostać opublikowane. – Ale w oświadczeniu prezydent wymienia kandydata zgłoszonego przez partię Prawo i Sprawiedliwość pana Janusza Hamryszczaka. Robi to w sposób, który dla nas jest nie do przyjęcia. Uważamy, że doszło do nadużycia. Na pewno wszystkie tego typu wydarzenia będziemy rejestrować i nagłaśniać i na wszystkie tego typu wydarzenia będziemy zwracać uwagę opinii publicznej, bo uważamy, że tylko w taki sposób możemy zahamować arogancję tej władzy – zapewnił W. Błachowicz.
Z kolei radny T. Schabowski stwierdził, że choć kampania jeszcze się nie rozpoczęła, widać już porozumienie prezydenta i radnych Regii Civitas z PiS. – Instytucje takie jak spółki miejskie czy urząd powinny być wyłączone z kampanii wyborczej i powinny być całkowicie apolityczne – podsumował.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A najwyższy czas rozwiązać tą terrorystyczną-przestępczą organizację PO i będzie sókój
Nie przepadam za Panem Schabowskim, ale w tym przypadku zgadzam się z powyższymi Panami. Od dawna wiadomo było, że Prezydent Choma wraz ze swoją świtą będą agitować |Hamryszczaka
Panie Błachowicz,a jakiej jest Pan Narodowosci?Trzeba sie tego nie wstydzic
Popieram !!! dość pisowskiej kliki w Przemyślu !!!
pis + kler = dziadostwo dla Przemyśla
Skoro pełni funkcję publiczną (samorządową) musi mieć obywatelstwo polskie. To proste !
Eeee.. jakieś głupie gadanie. Normalnej, jak to CZYJEJ? Wygłupy jakieś...
... a czas na rydzyki dopiero przyjdzie...
mają całkowitą rację
A najwyższy czas rozwiązać tą terrorystyczną-przestępczą organizację PO i będzie sókój
Nie przepadam za Panem Schabowskim, ale w tym przypadku zgadzam się z powyższymi Panami. Od dawna wiadomo było, że Prezydent Choma wraz ze swoją świtą będą agitować |Hamryszczaka