Reklama

Protest przeciw wykorzystywaniu miejskiej strony do kampanii

– Strona internetowa Urzędu Miasta Przemyśla stanowi składnik majątku Gminy Miejskiej Przemyśl. Dalsze używanie jej do promowania kandydatów PiS i Regii Civitas uznamy za zawłaszczanie majątku publicznego, a w przypadku dalszego wykorzystywania mediów finansowanych przez Gminę Miejską Przemyśl do promocji politycznej, podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział podczas konferencji prasowej szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Wojciech Błachowicz.

Oprócz W. Błachowicza w konferencji wziął udział szef struktur powiatowych PO, radny Tomasz Schabowski. – 12 czerwca na oficjalnej stronie internetowej miasta ukazało się oświadczenie prezydenta miasta w sprawie wyborów samorządowych, w którym Robert Choma przedstawił swoje plany wyborcze i plany wyborcze stowarzyszenia Regia Civitas w nadchodzących wyborach. Powiedział, że nie będzie kandydować, co akuratnie niespecjalnie nas martwi[paywall]. W oświadczeniu znajduje się także passus, w którym popiera Janusza Hamryszczaka i wskazuje, że wybór kandydata partii rządzącej krajem, czyli PiS, pozwoli miastu na rozwój – powiedział W. Błachowicz. – Wbrew tytułowi, nie było to oświadczenie prezydenta, a oświadczenie polityka Regii Civitas, który wspiera ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Trzeba zauważyć, że ta polityczna wypowiedź została umieszczona na oficjalnej stronie miejskiej. Dlatego staje się jasne, że oficjalna strona miejska posłużyła do promocji ugrupowań rządzących miastem – dodał.

W związku z tym – zdaniem obu – nie sposób uniknąć kilku pytań: dlaczego oświadczenie stowarzyszenia Regia Civitas publikowane jest na oficjalnej stronie miasta? Dlaczego pracownicy urzędu miejskiego przygotowują w godzinach pracy materiały informacyjne i propagandowe dla Regii Civitas i PiS, a na konferencji Regii Civitas obecny był rzecznik urzędu miejskiego?

Reklama

Będą pokazywać nadużycia

– W naszej ocenie, mamy do czynienia z zawłaszczaniem przez koalicję rządzącą medium, które powinno służyć do bezstronnego informowania mieszkańców Przemyśla o sprawach samorządu, a wykorzystywane jest do prowadzenia kampanii wyborczej. Ważne jest, by wszyscy w wyścigu wyborczym mieli równe szanse – stwierdził W. Błachowicz.

Przewodniczący Klubu Radnych PO zaznaczył, że samo oświadczenie mogło, oczywiście, zostać opublikowane. – Ale w oświadczeniu prezydent wymienia kandydata zgłoszonego przez partię Prawo i Sprawiedliwość pana Janusza Hamryszczaka. Robi to w sposób, który dla nas jest nie do przyjęcia. Uważamy, że doszło do nadużycia. Na pewno wszystkie tego typu wydarzenia będziemy rejestrować i nagłaśniać i na wszystkie tego typu wydarzenia będziemy zwracać uwagę opinii publicznej, bo uważamy, że tylko w taki sposób możemy zahamować arogancję tej władzy – zapewnił W. Błachowicz.

Z kolei radny T. Schabowski stwierdził, że choć kampania jeszcze się nie rozpoczęła, widać już porozumienie prezydenta i radnych Regii Civitas z PiS. – Instytucje takie jak spółki miejskie czy urząd powinny być wyłączone z kampanii wyborczej i powinny być całkowicie apolityczne – podsumował.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kg - niezalogowany 2018-06-25 19:09:52

    mają całkowitą rację

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    siekiera - niezalogowany 2018-06-25 19:32:58

    A najwyższy czas rozwiązać tą terrorystyczną-przestępczą organizację PO i będzie sókój

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2018-06-26 09:00:54

    Nie przepadam za Panem Schabowskim, ale w tym przypadku zgadzam się z powyższymi Panami. Od dawna wiadomo było, że Prezydent Choma wraz ze swoją świtą będą agitować |Hamryszczaka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama