W środę w całym kraju trwały protesty pod hasłem „Media bez wyboru”. Była to reakcja na projekt rządowej ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej.
Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do NFZ.
W Przemyślu protest odbył się na ulicy Piłsudskiego, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
– Dzisiaj protestujemy przeciwko próbom Rządu ograniczania wolności mediów, pod pozorem walki z pandemią. Przeciwko tak zwanemu podatkowi, czyli ustawie, która nakłada opłaty na polskie media. Tak się składa, że najbardziej dotknięte tą opłatą będą media niezależne od rządu – mówiła Anna Grad Mizgała, liderka przemyskich Rebeliantów.
– W ciągu ostatnich lat wszystkie afery rządu zostały ujawnione dzięki mrówczej pracy niezależnych dziennikarzy i tylko dla tego społeczeństwo mogło się o tym dowiedzieć. Jeżeli rządzący zakneblują niezależne media, zostanie nam telewizja jednoznacznie kojarzona z partią rządzącą. Nie chcemy się na to zgodzić i jako obywatele wolnego europejskiego kraju mamy prawo mieć wolne i niezależne media – zaznaczyła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.gov.pl/web/ukraina/ukrainski-mord-na-polskich-mieszkancach-wsi-parosla-rocznica
I co mam płakać za niemieckim mediami ? Niech bulą .
Jeżeli towarzyszu wierzysz w to co napisałeś toś imbecyl, jeżeli zaś nie wierzysz w to, toś zwykły oportunista.
Bez przesady.Ludzie idzcie do domu.zjedzcie kolacje.Nie dajcie soba manipulowac.Kto Wam zdrowie odda?
Brawo! Wolne media ! Precz z poczwarą na kaczych łapach!
Kiedyś kaczyści wydawali pisemko "Nowe Państwo" w oszałamiającym nakładzie ... 700 egzemplarzy. Teraz ich ostoją jest "Gazeta Polska" sprzedająca się w ilosci 7-8 tys. egz. oraz TV TRWAM (0,3-0,4 % udziału na rynku mediów telewizyjnych), nie wspominając już o TVP Info (1,5 - 2% udziału w rynku) i innych tzw.mediach publicznych.Dzięki zakupowi Orlenu doczekamy się (szybciej niż myślimy) coś w rodzaju narodowej - a jakże - Trybuny Ludu, opartej na sprawdzonych wzorcach towarzyszy radzieckich. coś a'la Prawda oraz Izwiestia. I byla między tymi znakomitymi "narodowymi" gazetami znacząca różnica. W Prawdzie nie bylo rzetelnych wiadomości, a w Wiadomościach nie było prawdy.Quo Vadis IV RP?
Te protestujące mohery mogłyby trochę pochodzić z tymi banerami po mieście przynajmniej śnieg byłby ubity na chodnikach ????????????
Do JP Onet interia WP TVN Itd itp .bulić albo won.
I jak to zwykle jedna "piczk..." z głośnikiem a druga z karteczka i torbą LGBT... Zamiast roboty się czepić to stoją jak te "Qrw..." na zakręcie obok mostu.....
o kurcze same stare kwoki i dwa kapłony
Co za debile na zdjęciach. To Ja który nie oglądam TV wie, że nawet TVP miałoby płacić podatek.HAHAHA
OOOO - widzę że żona Franka starego UBeka , któremu słusznie uszczuplono nienależną wysoką poUBecka emeryturkę za służenie komunistom też jest na tym spędzie
Pani Ani mandacik wlazła na ulicę stwarzając zagrożenie dla kierowców ,
A czy Życie poparło protest swoim podpisem czy tylko tak o nim wspomina. Bo na wszelki wypadek lepiej stać z boku. Tylko tak stojąc można się przewrocić.
ale protest ha ha ha grupka najwyżej 8 osób ha ha ha
Oblężona twierdza https://www.youtube.com/watch?v=B5fUWzFPZ7g&ab_channel=BigCyc
https://www.gov.pl/web/ukraina/ukrainski-mord-na-polskich-mieszkancach-wsi-parosla-rocznica
I co mam płakać za niemieckim mediami ? Niech bulą .
Jeżeli towarzyszu wierzysz w to co napisałeś toś imbecyl, jeżeli zaś nie wierzysz w to, toś zwykły oportunista.