Reklama

Protest w obronie mediów w Przemyślu [ZDJĘCIA]

10/02/2021 19:28

W środę w całym kraju trwały protesty pod hasłem „Media bez wyboru”. Była to reakcja na projekt rządowej ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej.



Przeczytaj też: List otwarty do władz RP i liderów ugrupowań politycznych




Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do NFZ.

W Przemyślu protest odbył się na ulicy Piłsudskiego, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

– Dzisiaj protestujemy przeciwko próbom Rządu ograniczania wolności mediów, pod pozorem walki z pandemią. Przeciwko tak zwanemu podatkowi, czyli ustawie, która nakłada opłaty na polskie media. Tak się składa, że najbardziej dotknięte tą opłatą będą media niezależne od rządu – mówiła Anna Grad Mizgała, liderka przemyskich Rebeliantów.

– W ciągu ostatnich lat wszystkie afery rządu zostały ujawnione dzięki mrówczej pracy niezależnych dziennikarzy i tylko dla tego społeczeństwo mogło się o tym dowiedzieć. Jeżeli rządzący zakneblują niezależne media, zostanie nam telewizja jednoznacznie kojarzona z partią rządzącą. Nie chcemy się na to zgodzić i jako obywatele wolnego europejskiego kraju mamy prawo mieć wolne i niezależne media – zaznaczyła.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kjuhytr - niezalogowany 2021-02-10 20:09:22

    https://www.gov.pl/web/ukraina/ukrainski-mord-na-polskich-mieszkancach-wsi-parosla-rocznica

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-02-10 20:12:48

    I co mam płakać za niemieckim mediami ? Niech bulą .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miś - niezalogowany 2021-02-10 20:28:35

    Jeżeli towarzyszu wierzysz w to co napisałeś toś imbecyl, jeżeli zaś nie wierzysz w to, toś zwykły oportunista.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama