Była siedziba Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu jest przebudowywana. Modernizowane jest wnętrze, powstaje dobudówka i łącznik z budynkiem sądu rejonowego. Odnawiana jest także elewacja. Prace mają się zakończyć na początku 2017 r. Ich efektem będzie powstanie kompleksu składającego się z obecnego budynku sądu i dwóch innych, zajmowanych wcześniej przez policję.
Nowe pomieszczenia będą wykorzystane na potrzeby jarosławskiego sądu. – Po przebudowie siedziba Sądu Rejonowego w Jarosławiu będzie większa o blisko 2355 metrów kwadratowych. Sąd uzyska między innymi 8 sal rozpraw, 12 pokoi dla sędziów, 18 pokoi dla stron, w tym pomieszczenia dla pokrzywdzonych i świadków oraz zatrzymanych i pokój niebieski dla osób nieletnich. Będą też sanitariaty i 39 pomieszczeń technicznych służących celom magazynowym – wymienia dyrektor Sądu Okręgowego w Przemyślu Marek Blama.– Należy podkreślić, że nieruchomości pozyskane zostały nieodpłatnie, a realizacja inwestycji pozwoli na całkowitą likwidację niedoborów powierzchni w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu – zauważa dyrektor SO w Przemyślu.
Projekt przebudowy był gotowy w 2013 r. W ubiegłym roku Ministerstwo Sprawiedliwości wpisało modernizację w plany inwestycyjne. W sierpniu rozstrzygnięto przetarg i wybrano wykonawcę. Zostało nim Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rembud sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie. Umowa na wykonanie prac budowlanych opiewa na ponad 8,7 mln zł.Była siedziba KPP w Jarosławiu składała się z trzech budynków. Głównego przy ulicy Czarnieckiego i połączonego z nim przewiązką obiektu w podwórzu oraz garaży. Po modernizacji parter głównego budynku zajmą pomieszczenia obsługi interesantów, szatnia, pokój „błękitny”, czytelnia, pomieszczenia sanitarne i techniczne. Pierwsze i drugie piętro zajmować będą wydziały sądowe. W obiekcie leżącym w podwórzu parter zajmie sala rozpraw, pomieszczenia do oczekiwania, a także pomieszczenia dla osób doprowadzonych na rozprawę i pomieszczenia dla służby konwojowej z zapleczem socjalnym. Na pierwszym i drugim piętrze będą sale rozpraw z zapleczem sanitarnym, a na trzecim pokoje dla sędziów. Za tym budynkiem (od strony zachodniej) powstaje czterokondygnacyjna dobudówka z klatką schodową i z dodatkowymi pomieszczeniami. Na poziomie pierwszego piętra powstanie łącznik z obecną siedzibą sądu. Wybudowane będą 3 windy oraz platforma dla osób niepełnosprawnych. Przebudowany będzie dziedziniec wewnętrzny z wydzielonymi miejscami do parkowania i przejściami. Garaże będą pełnić rolę pomieszczeń archiwalnych i magazynowych, podobnie jak piwnice pod budynkami. – Okres realizacji inwestycji to 36 miesięcy. Zakładamy, że zostanie ukończona w pierwszej połowie 2017 roku. Obejmuje ona roboty budowlano-montażowe, zagospodarowanie terenu oraz umeblowanie i wyposażenie w sprzęt komputerowy, teletechniczny, a także przeniesienie wybranych komórek organizacyjnych sądu do zaadaptowanych budynków – podsumowuje M. Blama.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze