Szefostwo Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu od dawna planowało generalny remont i przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Udało się wreszcie zabezpieczyć na ten cel ponad 15 mln zł, ogłoszony został przetarg, pojawili się chętni.
Na przebudowę SOR-u placówka na Monte Cassino otrzymała dofinansowanie w kwocie ok. 15 mln zł z Funduszu Medycznego. Niewiele więc musiała przygotować wkładu własnego. Władze szpitala oszacowały koszt inwestycji dokładnie na 15 mln 246 tys. 725 zł. Dokumentacja projektowa jest już gotowa.
Ogłoszony został przetarg na wykonawstwo. Po otwarciu ofert okazało się, że o kontrakt walczy aż dziewięciu wykonawców. Najtańszą ofertę przedstawiła firma R.P. Zawitkowscy z Jarosławia – 12 mln 307 tys. 350 zł. W zaplanowanej kwocie mieści się także propozycja przedstawiona przez spółkę Baumix-Bis z Rzeszowa – 12 mln 797 tys. 677 zł czy czterech innych firm („Adamietz” ze Strzelec Opolskich, „Inżynier Partner” z Żurawicy oraz „Solkan” i „Acordi” z Rzeszowa)[paywall].
Przebudowa SOR-u Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu zakłada modernizację wszystkich pomieszczeń oddziału, w tym m.in.: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowę ścian działowych z dostosowaniem pomieszczeń do obowiązujących wymogów, a także okładzin ściennych i podłogowych oraz istniejących instalacji. Inwestycja obejmuje również termomodernizację werandy karetek oraz wejścia na SOR.
W ramach realizacji całego projektu przewidziano również doposażenie oddziału w nowy, niezbędny sprzęt i zakup m.in. nowego tomografu, RTG panoramicznego i przyłóżkowego, lamp bezcieniowych oraz aparatów USG.
Co ważne: inwestycja będzie realizowana etapami, a SOR cały czas będzie pracował. Finał prac zaplanowany został na listopad br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze