Reklama

Przedsiębiorczy gimnazjaliści z ulicy Słowackiego

Znakomicie w ogólnopolskim finale I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości wypadli uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Będąc jedynymi przedstawicielami Podkarpacia w finale, wskoczyli na podium!

Do finału zakwalifikowało się ponad 90 osób z całej Polski, które tworzyły kilkadziesiąt 3-osobowych zespołów. Wśród nich była 12-osobowa grupa gimnazjalistów z ulicy Słowackiego w Przemyślu. Organizatorem olimpiady była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Tam też rozegrane zostały ostateczne potyczki finałowe.

Laureatami została 3-osobowa ekipa w składzie: Kamila Maziarczyk, Paweł Pawłucki, Mikołaj Martowicz. Ten drugi w klasyfikacji indywidualnej zajął 3. miejsce w Polsce! – Chodzę do klasy trzeciej. Przedsiębiorczością zajmują się moi rodzice, więc zainteresowania to chyba rzecz naturalna. To ciekawe tematy i wiążę z nimi swoją przyszłość. W finale największy nacisk położony został na przepisy związane z przedsiębiorstwem oraz na praktyczne czytanie wyników czy bilansów finansowych firmy. W drugim etapie, tak zwanej grze decyzyjnej, wiedzę trzeba było wykorzystać praktycznie – tłumaczy P. Pawłucki.
Całą grupę przygotowywała Małgorzata Krzeszowska, która w gimnazjum uczy informatyki, w liceum natomiast przedsiębiorczości. – Z licealistami startujemy w takich konkursach od lat. Teraz podjęliśmy ryzyko w gimnazjum i jak się okazało, nie poszło to na marne. Olimpiada zorganizowana została po raz pierwszy w historii, więc nie mieliśmy żadnego doświadczenia. Chętnych do startu było aż czterdzieści osób. Wybraliśmy dwunastkę. Pracowaliśmy od stycznia tego roku. Powiem szczerze, uczyłam się razem z nimi – wyjaśniła.
Dumni ze swoich podopiecznych są dyrektor gimnazjum Jarosław Dyrda i prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu Artur Derdziak. – Póki co laureaci gimnazjalnego finału tej olimpiady nie mają jakiś wymiernych efektów z tego tytułu. Złożyliśmy już jednak wniosek do Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, aby zostało to ujęte w wykazie dla potrzeb rekrutacji do szkół średnich. Żeby to był jakiś bonus dla tych uczniów. Od nas otrzymają nagrodę finansową, która wynika z regulaminu. Laureat konkursu ogólnopolskiego dostaje 1200 złotych, finalista 800 złotych. W tym roku na nagrody przeznaczyliśmy już kwotę ponad 25 tysięcy złotych. Czujemy dumę i satysfakcję. To kolejny sukces naszych uczniów – powiedzieli.
W Warszawie przemyskie gimnazjum reprezentowali: Kamila Maziarczyk, Paweł Pawłucki, Mikołaj Martowicz, Wiktoria Kaszelny, Michał Chmura, Michał Kondrat, Jakub Kowalczyk, Karol Chromiak, Michał Musz, Justyna Pilch, Julia Szuper, Łukasz Tadla.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości