Reklama

Przedstawiają świat takim, jakim go odbierają – teatr Cienie

30/08/2015 07:33

W czwartkowe popołudnie, 20 bm., w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu można było obejrzeć wyjątkowy spektakl Pudełko w wykonaniu podopiecznych jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Na widowni zasiadła delegacja z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Występ aktorów teatru Cienie poprzedził opowiadający o nich reportaż Małgorzaty Bożek.

– Aktorami teatru Cienie są bardzo młodzi ludzie, uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jarosławiu. Przygoda z teatrem zaczęła się ponad dwa lata temu, kiedy nasze stowarzyszenie rozpoczęło cykl „tygodni z pasją”. Wówczas[paywall] pan Paweł Sroka z Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechał do nas z aktorami teatru Plaster, pokazali nam, jak oni odbierają sztukę. Postanowiliśmy zawalczyć o to, żeby ten spektakl się pojawił, nie tyle jako forma terapii, ale by był czymś interesującym i potrzebnym człowiekowi – opowiadała Aneta Litwiak, dyrektor jarosławskiego OREW, zapraszając publiczność do obejrzenia inscenizacji Pudełko. 

Reklama

Występ młodych artystów zachwycił publiczność, otrzymali owacje na stojąco. Wszystko wyszło perfekcyjnie i zarówno aktorzy, jak i ich opiekunowie mieli powody do dumy.  

– Czułam się wspaniale, kiedy po przedstawieniu wszyscy wstali i bili brawo. To było bardzo miłe. Cieszę się, że inni docenili nasz trud. W ogóle się nie denerwowałam, kiedy wyszłam na scenę, bo wcześniej mieliśmy próby i wiedziałam, co mam robić podczas występu. W naszym teatrze grają najlepsi aktorzy, dlatego od razu się zgodziłam, kiedy zaproponowano mi, żebym do nich dołączyła – komentowała Wiktoria Wysocka, jedna z aktorek teatru Cienie. 


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama