W czwartkowe popołudnie, 20 bm., w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu można było obejrzeć wyjątkowy spektakl Pudełko w wykonaniu podopiecznych jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Na widowni zasiadła delegacja z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Występ aktorów teatru Cienie poprzedził opowiadający o nich reportaż Małgorzaty Bożek.
– Aktorami teatru Cienie są bardzo młodzi ludzie, uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jarosławiu. Przygoda z teatrem zaczęła się ponad dwa lata temu, kiedy nasze stowarzyszenie rozpoczęło cykl „tygodni z pasją”. Wówczas[paywall] pan Paweł Sroka z Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechał do nas z aktorami teatru Plaster, pokazali nam, jak oni odbierają sztukę. Postanowiliśmy zawalczyć o to, żeby ten spektakl się pojawił, nie tyle jako forma terapii, ale by był czymś interesującym i potrzebnym człowiekowi – opowiadała Aneta Litwiak, dyrektor jarosławskiego OREW, zapraszając publiczność do obejrzenia inscenizacji Pudełko.
Występ młodych artystów zachwycił publiczność, otrzymali owacje na stojąco. Wszystko wyszło perfekcyjnie i zarówno aktorzy, jak i ich opiekunowie mieli powody do dumy.
– Czułam się wspaniale, kiedy po przedstawieniu wszyscy wstali i bili brawo. To było bardzo miłe. Cieszę się, że inni docenili nasz trud. W ogóle się nie denerwowałam, kiedy wyszłam na scenę, bo wcześniej mieliśmy próby i wiedziałam, co mam robić podczas występu. W naszym teatrze grają najlepsi aktorzy, dlatego od razu się zgodziłam, kiedy zaproponowano mi, żebym do nich dołączyła – komentowała Wiktoria Wysocka, jedna z aktorek teatru Cienie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze