Po raz 21. w DPS w Huwnikach 30 stycznia odbył się Przegląd Kolędniczy Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Wystąpiły zespoły z 9 placówek.
– Jak co roku spotykamy się w Huwnikach, u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej, żeby świętować[paywall] Boże Narodzenie w formie przeglądu kolędniczego. Różna aura towarzyszyła nam w poszczególnych latach: były mrozy i śniegi, a dzisiaj niektórzy mówią, że jesteśmy u progu wiosny. Ale na tej sali zawsze była gorąca atmosfera, zawsze było przyjemnie i towarzyszy nam poczucie bliskości i wzruszenia – mówiła, otwierając przegląd Zofia Ważna-Lisowiec, dyrektor DPS w Huwnikach.
Tradycyjnie jako pierwsi wystąpili gospodarze. Warto zauważyć, że mieszkanka tego domu – pani Mariola – jako jedyna wystąpiła we wszystkich edycjach przeglądu.
Następnie na scenie zaprezentowały się kolejno domy z Jarosławia, Przemyśla (św. Brata Alberta), Rudy Różanieckiej, Przemyśla (Lipowica), Moszczan, Wysocka, Moczar i Sośnicy. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa karnawałowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze