W 2017 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowy na realizację prac modernizacyjnych przy 182 przejazdach kolejowo-drogowych w całym kraju. Wartość projektu to 256 mln zł. Od 20 maja br. trwa remont jednego z nich, przy ulicy Mariackiej w Przemyślu.
Na zdecydowanej większości modernizowanych przejazdów, poza wymianą lub montażem nowych urządzeń, zaplanowano także poprawę nawierzchni drogowej. Dzięki temu pokonanie pojazdami skrzyżowań drogi i torów będzie łatwiejsze. Remont jednego z dwóch przejazdów kolejowo-drogowych w Przemyślu przeprowadzony został w drugiej połowie ub.r. To przejazd przy ulicy Batorego.
Modernizacja trwała trzy tygodnie, w związku z czym przejazd został całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych. Przygotowana została tymczasowa organizacja ruchu, a kierowcy musieli się uzbroić w cierpliwość. Wykonawcą prac remontowych były Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” sp. z o.o.
20 maja br. ruszyły prace modernizacyjne przy drugim z przemyskich przejazdów, zlokalizowanym przy ulicy Mariackiej. – Modernizacja potrwa kilkanaście dni. Planowo ma się zakończyć 9 czerwca. Dzień później ma zostać tamtędy puszczony ruch samochodowy. O ile oczywiście nie przeszkodzą warunki pogodowe – poinformował dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
Oprócz remontu torów i nawierzchni drogowej poprawione zostaną także dojazdy do przejścia. Niestety, dotyczy to tylko terenów należących do kolei. Fatalna nawierzchnia ulicy Mariackiej pozostanie bez zmian.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Ha ha ha ha 182 w całym kraju .