Reklama

Przejazd kolejowy na Mariackiej wyłączony z ruchu

W 2017 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowy na realizację prac modernizacyjnych przy 182 przejazdach kolejowo-drogowych w całym kraju. Wartość projektu to 256 mln zł. Od 20 maja br. trwa remont jednego z nich, przy ulicy Mariackiej w Przemyślu.

Na zdecydowanej większości modernizowanych przejazdów, poza wymianą lub montażem nowych urządzeń, zaplanowano także poprawę nawierzchni drogowej. Dzięki temu pokonanie pojazdami skrzyżowań drogi i torów będzie łatwiejsze. Remont jednego z dwóch przejazdów kolejowo-drogowych w Przemyślu przeprowadzony został w drugiej połowie ub.r. To przejazd przy ulicy Batorego.

Modernizacja trwała trzy tygodnie, w związku z czym przejazd został całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych. Przygotowana została tymczasowa organizacja ruchu, a kierowcy musieli się uzbroić w cierpliwość. Wykonawcą prac remontowych były Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” sp. z o.o.

Reklama

20 maja br. ruszyły prace modernizacyjne przy drugim z przemyskich przejazdów, zlokalizowanym przy ulicy Mariackiej. – Modernizacja potrwa kilkanaście dni. Planowo ma się zakończyć 9 czerwca. Dzień później ma zostać tamtędy puszczony ruch samochodowy. O ile oczywiście nie przeszkodzą warunki pogodowe – poinformował dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

Oprócz remontu torów i nawierzchni drogowej poprawione zostaną także dojazdy do przejścia. Niestety, dotyczy to tylko terenów należących do kolei. Fatalna nawierzchnia ulicy Mariackiej pozostanie bez zmian.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bjjhgghhhj - niezalogowany 2019-05-29 22:13:01

    Ha ha ha ha 182 w całym kraju .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama