Reklama

Przejazd pod mostem kolejowym możliwy w przyszłym tygodniu?

Prace drogowe prowadzone pod nową kolejową inwestycją w mieście mocno dają się we znaki kierowcom. Brak możliwości przejazdu pod mostem wciąż pozostaje sporym utrudnieniem, ale wszystko wskazuje na to, że nie potrwa to długo. Jak zapowiedziały władze miasta, w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej możliwy będzie wyczekiwany przez wszystkich przejazd ulicą Wilsona i 22-go Stycznia! Wiele zależy w tym względzie od pogody.

„To już naprawdę ostatnie szlify! Jak tylko pogoda pozwoli na wykonanie oznakowania poziomego, to w przyszłym tygodniu otwieramy tak długo oczekiwany przejazd pod mostem kolejowym nad ulicą Wilsona i 22 Stycznia!” – poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Wojciech Bakun.

Inwestycję tę realizuje PKP PLK S.A. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przejazd pod mostem ma być oddany do końca kwietnia i tym samym dopuszczony do ruchu. Być może uda się im skrócić termin prac i otworzyć go już w przyszłym tygodniu. Roboty są już bardzo zaawansowane, na przyśpieszenie tempa prac pozwoliła dobra pogoda i to od niej wszystko zależy. Jeśli będzie chłodno, ale nie będzie padało, to myślę że przyszłotygodniowy termin jest jak najbardziej realny – powiedział J. Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Dodał, że zasadnicze roboty budowlane są już ukończone, została jeszcze wykończeniówka typu: obsypanie humusem, obsianie trawą, ustawienie oznakowania i pomalowanie linii. - Jeśli będzie mokro, trudno będzie jednak działać wykonawcom prac – podsumował.

Reklama

Dorota Szalacha z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA uzupełniła, że wykonawca realizuje aktualnie prace związane z obsiewaniem terenów zielonych i uporządkowaniem placu budowy.  - Obecnie ułożone są już warstwy bitumiczne nawierzchni dróg w obrębie mostu - dodała.

Kierowcom pozostaje więc trzymać kciuki za pogodę. Oddanie tej inwestycji otworzy drogę do kolejnych prac remontowych w mieście. Jak tylko uruchomiony zostanie przejazd ul. Wilsona, miasto zabierze się za dokończenie prac na Mariackiej. Chodniki na wspomnianej ulicy są już gotowe, pozostaje zatem remont nawierzchni. I na tę inwestycję kierowcy czekają z utęsknieniem.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/04/2024 14:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama