Prace drogowe prowadzone pod nową kolejową inwestycją w mieście mocno dają się we znaki kierowcom. Brak możliwości przejazdu pod mostem wciąż pozostaje sporym utrudnieniem, ale wszystko wskazuje na to, że nie potrwa to długo. Jak zapowiedziały władze miasta, w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej możliwy będzie wyczekiwany przez wszystkich przejazd ulicą Wilsona i 22-go Stycznia! Wiele zależy w tym względzie od pogody.
„To już naprawdę ostatnie szlify! Jak tylko pogoda pozwoli na wykonanie oznakowania poziomego, to w przyszłym tygodniu otwieramy tak długo oczekiwany przejazd pod mostem kolejowym nad ulicą Wilsona i 22 Stycznia!” – poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Wojciech Bakun.
Inwestycję tę realizuje PKP PLK S.A. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przejazd pod mostem ma być oddany do końca kwietnia i tym samym dopuszczony do ruchu. Być może uda się im skrócić termin prac i otworzyć go już w przyszłym tygodniu. Roboty są już bardzo zaawansowane, na przyśpieszenie tempa prac pozwoliła dobra pogoda i to od niej wszystko zależy. Jeśli będzie chłodno, ale nie będzie padało, to myślę że przyszłotygodniowy termin jest jak najbardziej realny – powiedział J. Cielecki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu. Dodał, że zasadnicze roboty budowlane są już ukończone, została jeszcze wykończeniówka typu: obsypanie humusem, obsianie trawą, ustawienie oznakowania i pomalowanie linii. - Jeśli będzie mokro, trudno będzie jednak działać wykonawcom prac – podsumował.
Dorota Szalacha z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA uzupełniła, że wykonawca realizuje aktualnie prace związane z obsiewaniem terenów zielonych i uporządkowaniem placu budowy. - Obecnie ułożone są już warstwy bitumiczne nawierzchni dróg w obrębie mostu - dodała.
Kierowcom pozostaje więc trzymać kciuki za pogodę. Oddanie tej inwestycji otworzy drogę do kolejnych prac remontowych w mieście. Jak tylko uruchomiony zostanie przejazd ul. Wilsona, miasto zabierze się za dokończenie prac na Mariackiej. Chodniki na wspomnianej ulicy są już gotowe, pozostaje zatem remont nawierzchni. I na tę inwestycję kierowcy czekają z utęsknieniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze