Reklama

Przełamali się opłatkiem [ZDJĘCIA]

23/12/2019 14:39

21 grudnia na jarosławskim Rynku do wspólnego wigilijnego stołu zasiedli mieszkańcy miasta i jego włodarze. Były serdeczne życzenia przy dzieleniu się opłatkiem, świąteczne potrawy i wspólne kolędowanie. Były nawet podarki, bo po raz pierwszy w mieście uruchomiono akcję „Ciepła szafa”.

Zwyczaj organizowania miejskiej wigilii umacnia się w Jarosławiu. Nie inaczej było w tym roku – burmistrz miasta oraz członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp” zaprosili mieszkańców do wspólnego przeżywania tego szczególnego czasu.

– Po raz szósty spotykamy się tutaj na jarosławskim Rynku, aby[paywall] wspólnie celebrować to wspaniałe wydarzenie, wydarzenie, którego świadkami będziemy za kilka dni, kiedy będziemy mogli świętować narodzenie Jezusa Chrystusa – zwracał się na początku spotkania do przybyłych na symboliczną wigilię burmistrz Waldemar Paluch. Skierował on do mieszkańców serdeczne życzenia, a przy okazji podsumował kończący się rok i zapowiedział kontynuowanie zadania upiększania miasta w nadchodzącym. Do życzeń dołączył się też Jerzy Kudła, prezes organizującego wydarzenie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”.

– Cieszmy się różnymi elementami, śpiewajmy kolędy, cieszmy się z pięknego wystroju, ale nie zapominajmy, że święta Bożego Narodzenia to rodzący się Chrystus w naszych sercach – mówił z kolei archiprezbiter jarosławski ks. prałat Andrzej Surowiec, który – oprócz złożenia życzeń – zadbał o oprawę sakralną – poprowadził modlitwę, poświęcił opłatki, zaintonował kolędę. Po tej części rozpoczęło się wydawanie potraw, a zgromadzeni zasiedli do wspólnego posiłku. Ukoronowaniem tego spotkania było wspólne kolędowanie, które – podobnie jak w ubiegłym roku – prowadzili miejscy radni z przewodniczącym rady Szczepanem Łąką i wiceburmistrzem Dariuszem Traczem na czele.

Ciepła szafa

Na marginesie relacji z przebiegu wigilii warto odnotować, że w jej trakcie trwała akcja „Ciepła szafa”. To inicjatywa, która od kilku lat zyskuje popularność w całym kraju, w tym roku zawitała także do Jarosławia. Jej celem jest wyposażenie potrzebujących w ciepłą, zimową odzież. Dlatego na jarosławskim Rynku stanęły dwie „budki” – szafy, gdzie darczyńcy mogli zostawić kurtki, płaszcze i swetry, z których potem skorzystali mniej zamożni mieszkańcy Jarosławia.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama