Reklama

Przemyscy badmintoniści na podium

W Żyrakowie w powiecie dębickim odbyła się I runda turnieju pod nazwą „Podkarpacki Cup”. Wśród startujących nie zabrakło przedstawicieli SKKS Badminton Przemyśl.

Do rywalizacji przystąpiło 81 zawodników z czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. Przemyski klub reprezentowali Natalia Horst w kategorii U-15 oraz Aleksander Bandrowicz (U-13). Oboje spisali się przednio, aż pięciokrotnie stając na podium.

Trzykrotnie uczyniła to N. Horst. W parze z Przemysławem Drzyzgą (Skarbek Gogołów) zajęła 2. miejsce w grze mieszanej, w duecie z Hanną Zabiegaj (UKS KSBad Kraków) 3. miejsce w grze deblowej oraz 3. miejsce w grze pojedynczej.

Reklama

A. Bandrowicz dwa razy stawał na drugim stopniu podium. W grze mieszanej wystąpił w parze z Gabrysią Turską (Orlicz Suchedniów), natomiast w grze deblowej z Bartoszem Wacowskim (UKS Ząbkowice-Dąbrowa Górnicza).

Warto dodać, że udział przemyślan w tej imprezie byłby niemożliwy bez wsparcia UM w Przemyślu oraz dotacji w ramach programu „Klub 2022”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama