W Żyrakowie w powiecie dębickim odbyła się I runda turnieju pod nazwą „Podkarpacki Cup”. Wśród startujących nie zabrakło przedstawicieli SKKS Badminton Przemyśl.
Do rywalizacji przystąpiło 81 zawodników z czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. Przemyski klub reprezentowali Natalia Horst w kategorii U-15 oraz Aleksander Bandrowicz (U-13). Oboje spisali się przednio, aż pięciokrotnie stając na podium.
Trzykrotnie uczyniła to N. Horst. W parze z Przemysławem Drzyzgą (Skarbek Gogołów) zajęła 2. miejsce w grze mieszanej, w duecie z Hanną Zabiegaj (UKS KSBad Kraków) 3. miejsce w grze deblowej oraz 3. miejsce w grze pojedynczej.
A. Bandrowicz dwa razy stawał na drugim stopniu podium. W grze mieszanej wystąpił w parze z Gabrysią Turską (Orlicz Suchedniów), natomiast w grze deblowej z Bartoszem Wacowskim (UKS Ząbkowice-Dąbrowa Górnicza).
Warto dodać, że udział przemyślan w tej imprezie byłby niemożliwy bez wsparcia UM w Przemyślu oraz dotacji w ramach programu „Klub 2022”, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze