Reklama

Przemyscy nauczyciele z medalami KEN

W sobotę, 22 listopada, w historycznym Pałacu Staszica w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Sprawozdawczy Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do rozmów o sprawach dzieci i formach pomocy świadczonej przez TPD, ale i przestrzenią podziękowań i wręczenia odznaczeń.

Na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Medalami Komisji Edukacji Narodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej uhonorowani zostali Ryszard Jamroży z Ińska, Małgorzata Lewandowska z Legnicy, Krystyna Młodnicka z Jeleniej Góry, Wojciech Ronatowicz z Warszawy, Alina Tarnawska z Legnicy, Bartosz Zabrocki z Koszalina, a także – co cieszy i napawa dumą mieszkańców nadsańskiego grodu – Monika Jankowiak (Członek Koła TPD przy SOSW nr 1) i Renata Paczewska (Wiceprezes Zarządu Okręgowego TPD Przemyśl, nauczyciel w SOSW nr 3).  Gratulujemy!

Historia medalu KEN

Medal Komisji Edukacji Narodowej (Medal KEN) to odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medal Komisji Edukacji Narodowej został ustanowiony ustawą z 27 kwietnia 1956 r. o prawach i obowiązkach nauczycieli, która przewidywała, będzie on nadawany „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania, w szczególności za działalność w zakresie piśmiennictwa, nauk pedagogicznych, programów, podręczników i pomocy naukowych” (art. 31 ust. 2). Został utrzymany w aktualnie obowiązującej ustawie z 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela, która określiła, że będzie nadawany nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/12/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości