Reklama

Przemyscy policjanci i strażnicy miejscy karali za brak maski

25/11/2021 09:21

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażonych wirusem COVID-19, ale wielu ludzi jakby zapominało o niebezpieczeństwie, które grozi im i bliźnim i za nic ma obostrzenia oraz zasady obowiązujące podczas pandemii.

Na przykład powszechnie jest lekceważony obowiązek używania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i w środkach transportu publicznego. Stąd też konieczne są działania policji i straży miejskiej, których funkcjonariusze kontrolują sklepy, galerie i miejski transport.

Przypominamy, że za brak maseczki w tych miejscach można być ukaranym. Postawą prawną jest artykuł 116. Kodeksu wykroczeń o nieprzestrzeganiu nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby sprawującej nad nimi pieczę.

Paragraf 1a brzmi – „Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany”.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama