Reklama

Przemyscy przedstawiciele KOD-u na Rynku

17/02/2016 13:30

Tym razem to nie była manifestacja. W niedzielne południe bez futer z norek, ale za to z piernikowymi serduszkami pojawili się na przemyskim Rynku przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji z Przemyśla.

– Różnie, nie zawsze pozytywnie nas przedstawiają – mówi Komitet Obrony Demokracji. – Jesteśmy stowarzyszeniem, grupą ludzi, których jednoczy idea demokracji i poczucie konieczności sprzeciwu wobec zagrożeń wynikających z działań obecnego rządu. Zależy nam na utrzymaniu demokracji, czyli na trójpodziale władzy, na skuteczności Trybunału Konstytucyjnego, jako gwaranta[paywall] naszej wolności wynikającej z niezawisłości sądów. Te elementy stawiamy jako najważniejsze dla demokracji liberalnej, za którą się opowiadamy. Protestujemy też przeciw skutkom procesu zawłaszczania, takim jak upolitycznienie mediów, zmianą reguł w służbie cywilnej czy nadmiernym uprawnieniom policji i innych służb – mówił Witold Domański, przemyski koordynator KOD.

– Słyszymy, iż fakt, że jeszcze możemy być na ulicach, jest dowodem na istnienie demokracji. Nie twierdzimy, że w tej chwili nie mamy demokracji, ale wiele sygnałów świadczy o tym, że jest ona zagrożona i dlatego protestujemy, bo za późno będzie, kiedy nie będziemy mieli do tego prawa. Do tej pory protestowaliśmy przeciw próbom paraliżowania Trybunału Konstytucyjnego, zawłaszczaniu mediów publicznych.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-02-17 14:35:10

    Patrząc na tych ludzi można powiedzieć - kwiat społeczeństwa.A te niewykształcone d....e z pisu chrzanią że KOD to ci odsunięci od koryta czy inne resortowe dzieci.Należy mieć nadzieję że te wszystkie nowe Albiny (joja i inne penelopy), długo nie będą przy władzy i nie zdążą wszystkiego zepsuć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ania - niezalogowany 2016-02-17 15:19:08

    Do kasander-głupszego komentarza  dawno nie czytałam. masakra!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-02-17 16:14:29

    Zmień rodzaj beretu bo ten ci zrył równo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama