Mimo że do drugiej połowy – przerwanej 30 czerwca br. z powodu braku kworum – sesji Rady Miejskiej w Przemyślu pozostaje jeszcze 11 dni, czwórka radnych niezależnych wolała dmuchać na zimne i dzisiaj (17 lipca br.) zorganizowała konferencję prasową, podczas której po raz kolejny wyraziła kategoryczny sprzeciw wobec tego pomysłu.
Maciej Kamiński, Janusz Zapotocki, Piotr Krzeszowski i Stanisław Surma – to grupa radnych niezależnych, którzy – na znak – protestu opuścili 30 czerwca br. salę obrad przemyskiego magistratu. Podobnie uczynili radni Koalicji Obywatelskiej. Dzięki temu obrady nie mogły być kontynuowane i przewodniczący rady Marcin Kowalski musiał je zawiesić do poniedziałku, 28 lipca br. To wówczas odbędzie się głosowanie nad projektem uchwały łączącej Szkołę Podstawową nr 15 z Przedszkolem Miejskim nr 13 i stworzenia zeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Oczywiście pod warunkiem, że będzie… kworum. Okres wakacyjny temu nie sprzyja.
Podczas konferencji prasowej radny M. Kamiński, w imieniu swoim i kolegów, odczytał specjalnie przygotowane na tą okoliczność oświadczenie. Podkreślili w nim po raz kolejny swój stanowczy sprzeciw wobec planów łączenia samodzielnych przedszkoli z publicznymi szkołami podstawowymi na terenie miasta. Wyrazili głębokie zaniepokojenie tą propozycją, stwierdzając że jej realizacja nie przyniesie korzyści najmłodszym mieszkańcom Przemyśla, czyli dzieciom w wieku przedszkolnym.
„(…) Nie przedstawiono żadnych przekonujących dowodów, że zmiany te przełożą się na poprawę jakości edukacji czy opieki nad dziećmi. Obawiamy się natomiast, że decyzja o łączeniu jednostek podyktowana jest wyłącznie względami ekonomicznymi, a nie troską o dobro najmłodszych. Przekształcanie dobrze funkcjonujących placówek w „eksperymentalne” jednostki organizacyjne budzi nasz sprzeciw i niepokój. Dobro dziecka musi być zawsze najważniejsze (…)” – zapewnili.
W konkluzji zaapelowali o odstąpienie od planów łączenia przedszkoli ze szkołami podstawowymi i zachowanie ich samodzielności organizacyjnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze