Reklama

Przemyscy radni niezależni przeciw tworzeniu zespołów szkolno-przedszkolnych


Mimo że do drugiej połowy – przerwanej 30 czerwca br. z powodu braku kworum – sesji Rady Miejskiej w Przemyślu pozostaje jeszcze 11 dni, czwórka radnych niezależnych wolała dmuchać na zimne i dzisiaj (17 lipca br.) zorganizowała konferencję prasową, podczas której po raz kolejny wyraziła kategoryczny sprzeciw wobec tego pomysłu.


Maciej Kamiński, Janusz Zapotocki, Piotr Krzeszowski i Stanisław Surma – to grupa radnych niezależnych, którzy – na znak – protestu opuścili 30 czerwca br. salę obrad przemyskiego magistratu. Podobnie uczynili radni Koalicji Obywatelskiej. Dzięki temu obrady nie mogły być kontynuowane i przewodniczący rady Marcin Kowalski musiał je zawiesić do poniedziałku, 28 lipca br. To wówczas odbędzie się głosowanie nad projektem uchwały łączącej Szkołę Podstawową nr 15 z Przedszkolem Miejskim nr 13 i stworzenia zeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Oczywiście pod warunkiem, że będzie… kworum. Okres wakacyjny temu nie sprzyja.

Podczas konferencji prasowej radny M. Kamiński, w imieniu swoim i kolegów, odczytał specjalnie przygotowane na tą okoliczność oświadczenie. Podkreślili w nim po raz kolejny swój stanowczy sprzeciw wobec planów łączenia samodzielnych przedszkoli z publicznymi szkołami podstawowymi na terenie miasta. Wyrazili głębokie zaniepokojenie tą propozycją, stwierdzając że jej realizacja nie przyniesie korzyści najmłodszym mieszkańcom Przemyśla, czyli dzieciom w wieku przedszkolnym.

Reklama

„(…) Nie przedstawiono żadnych przekonujących dowodów, że zmiany te przełożą się na poprawę jakości edukacji czy opieki nad dziećmi. Obawiamy się natomiast, że decyzja o łączeniu jednostek podyktowana jest wyłącznie względami ekonomicznymi, a nie troską o dobro najmłodszych. Przekształcanie dobrze funkcjonujących placówek w „eksperymentalne” jednostki organizacyjne budzi nasz sprzeciw i niepokój. Dobro dziecka musi być zawsze najważniejsze (…)” – zapewnili.

W konkluzji zaapelowali o odstąpienie od planów łączenia przedszkoli ze szkołami podstawowymi i zachowanie ich samodzielności organizacyjnej.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/07/2025 21:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama