Przemyski Zespół Taneczny Koralik, działający przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu, kolejny raz święcił triumfy. Tym razem roztańczona i utalentowana grupa z Przemyśla zawojowała Międzynarodowy Festiwal Tańca – International Contest Of Choreography „Dance Super Star 2023”.
Taneczne wydarzenie odbywające się niedawno w Ostrowie Wielkopolskim zgromadziło blisko 1500 tancerzy z: Polski, Włoch, Bułgarii, Łotwy i Ukrainy. Ich zaciętą rywalizację oceniali z kolei jurorzy z: Hiszpanii, Włoch, Korei Południowej, Armenii, Ukrainy, Bułgarii i Łotwy.
Międzynarodowy skład uczestników i sędziów oraz wysoki poziom występów gwarantował wyjątkowe konkursowe emocje towarzyszące walce o zwycięstwo. Drugiego dnia imprezy odbyło się natomiast[paywall] wręczenie nagród połączone z uroczystą galą, na której zatańczyła Yuliana Kruglak z Hiszpani, a jako gość specjalny zaśpiewała młoda ostrowska wokalistka Ania Klah. Zaprezentowały się również zespoły, które podczas ubiegłorocznego festiwalu nagrodzone zostały wyjazdem do Meksyku.
„Koralik” w pięknym stylu wywalczył w ramach konkursu aż dwa laury. Za odtańczony brawurowo układ taneczny zatytułowany „Tajemnica Katedry Notre Dame”, zaprezentowany w kategorii wiekowej 14 – 17 lat, zespół nagrodzony został nagrodą Grand Prix, zaś za układ „Kabaretki” (stanowiący prezentację w kategorii wiekowej 18 – 50 lat) – zasłużonym 1. miejscem.
Dodatkowo przemyska reprezentacja startująca w dwóch grupach wiekowych zgarnęła dwie nagrody specjalne. To nominacja na Międzynarodowy Festiwal „Magia Italiana” w Riminii (Włochy) oraz Międzynarodowy Festiwal w Kijowie (po zakończeniu wojny). Oba sukcesy to z pewnością zasługa ciężkiej pracy, wytrwałości i niekwestionowanego talentu, ale też wsparcia i opieki Doroty Pantuły-Ferlejko, która odpowiadała za choreografię i pod której kierunkiem tancerki pracują.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze