Po 15 latach Witold Wołczyk przestał być rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Obecnie takiego stanowiska w magistracie nie ma. To decyzja prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, który... przebywa na urlopie.
Brak osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za kontakt z mediami jest ewenementem w tak dużym samorządzie lokalnym jak Przemyśl. Znacznie mniejsze urzędy w Polsce mają swoich rzeczników prasowych[paywall]. Nadsańskie miasto pewnie będzie go miało, ale dopiero wówczas, kiedy prezydent W. Bakun wróci z urlopu...
– Na razie urząd nie ma oficjalnego rzecznika prasowego. Decyzję o tym, że pan Wołczyk przestał nim być, podjął prezydent miasta. Ma inną wizję, dotyczącą funkcjonowania na tym stanowisku i generalnie całego biura prasowego urzędu miejskiego – powiedział sekretarz miasta Dariusz Łapa, który obecnie jest osobą nieformalnie „obciążoną” kontaktami z wszelkiej maści mediami. – Odpowiedzi na pytania dziennikarzy udzielają także naczelnicy poszczególnych wydziałów. Kiedy prezydent wróci z zasłużonego urlopu, wskaże nowego rzecznika prasowego. Będzie nią osoba z urzędu, najprawdopodobniej albo z wydziału promocji i kultury, albo z Biura Prezydenta Miasta – dodał.
Od zawsze współpraca z Witoldem Wołczykiem układała się znakomicie. Posiada rozległą wiedzę, związaną także z prawem o samorządzie lokalnym. Każdą sprawę, problem, z którymi się do niego zwracałem, „załatwiał”. Sumiennie, fachowo i na czas. Może nie zawsze w pełni satysfakcjonująco, ale było to zrozumiałe. Będąc okiem i uchem władzy, musiał brać na siebie wszelkie dąsy i niezadowolenie, zarówno przełożonych, jak i mieszkańców. Posiadł umiejętność sprawnego poruszania wokół meritum sprawy. Tak, by – dla dobra sprawy lub... władzy – czasami go nie dotknąć. To niezwykła i cenna cecha. Tymczasem... Dziękuję, Witku, za lata współpracy.
Mariusz GODOS
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Rzecznik prasowy do obsługi jedynego zainteresowanego czyli ŻP.To już była chyba przesada.Takich zbędnych stanowisk w magistracie jest więcej niż dużo.
Proponuje pomyslec przez chwile, bez problemu mozna naliczyć więcej. Kontakt z ekipami powstających w naszym mieście seriali, współpraca z radiem jak i telewizją, prowadzenie oficjalnej strony Przemyśla jak również i grupy na Facebooku, kontakty na poziomie z rzecznikami innych miast oraz dużo więcej rzeczy o których sam nie wiem. Jednak nawet zakładając że wszystkie te czynności mogą wykonywać praktykanci lub ludzie z innych działów bez specyficznego doświadczenia to po tej decyzji o krok bliżej nam do wsi niż do poważnego miasta do którego statusu aspirujemy. Mając malkontenckich i wszystkowiedzacych obywateli ktorzy zwykle nie kiwną palcem, chyba żeby zrobić komuś pod górkę, plus gdy w urzędzie prezydent oraz jego zastępcy bezceremonialnie i po amatorsku traktują ludzi z którymi mają pracować nad rozwojem miasta, mimo ich niebagatelnej wiedzy i doświadczenia możemy być pewni że nie poprawi się nic
Zawsze można tego typu zadanie powierzyć jako dodatkowe innej osobie. Zresztą w obecnej erze internetu to zadanie z powodzeniem może realizować sama władza.
"Zawsze można tego typu zadanie powierzyć jako dodatkowe innej osobie."Czyli zrobić dokładnie to samo z czego wlansie zrezygnowano? Dobrze że zauważył Pan sensowność tego rozwiązania. "Zresztą w obecnej erze internetu to zadanie z powodzeniem może realizować sama władza."Niestety tylko część kontaktu z mediami odbywa się przez internet. Zresztą nawet przy takim rozwiązaniu nie oczekiwanym wiele od władz którym pisze się wszystkie przemówienia a sami potrafią co najwyżej emocjonalnie się unieść że swojego prywatnego profilu
Żart, strzał w stopę nowej władzy. Zwolnić człowieka, który od nastu lat zna od podszewki funkcjonowanie każdego wydziału urzędu. Wołczyk od lat był twarzą magistratu, a nie poprzedniego prezydenta. Kto go niby zastąpi? Przecież żeby to zrobić trzeba mieć niesamowitą wiedzę i doświadczenie. Jego zadania powierzyć innej osobie jako dodatkowe? Żart! Może stażyście? Żeby reprezentować magistrat trzeba rozumieć i dobrze znać jego działanie, bez tego będzie gafa za gafą. Fatalna decyzja
Decyzje Pan Prezydent zapewne podjął podczas popijania piwka na jachcie - oczywiście w towarzystwie Kadrowego. Niewątpliwie piękno mazurskich jezior natchnęło ich do takich przemyślanych decyzji. Może Barman przejmie obowiązki Pana Witolda?
Nowej władzy ludzie z doświadczeniem nie są potrzebni. To widać gołym okiem. Przecież nie od dziś wiadomo, że pracownik nie może być mądrzejszy od swojego szefa.
Jednak nawet zakładając że wszystkie te czynności mogą wykonywać praktykanci lub ludzie z innych działów bez specyficznego doświadczenia to po tej decyzji o krok bliżej nam do wsi niż do poważnego miasta do którego statusu aspirujemy.!! bullet force
https://www.youtube.com/watch?v=MVS7QLILaJU
Nie czujesz żeś kretyn?! Ubliżaj swoim gówniarzu!
kadrowy na pewno ma już kogoś na to miejsce, tylko stanowisko będzie się nazywać inaczej... - dla niepoznaki ;)
Z przerażeniem stwierdzam,jak wielka grupe stanowia u nas "fachowcy od mediów"nie mającego zielonego pojecia jak korzystac z informacji na temat miasta zawartych w internecie.Także każdy drażliwy temat tam wystepuje.Ta era już się skonczyła.Popatrzmy na miasta na zachodzie tam rzecznik miasta to metropolia.Nawet miasta do 1 miliona nie mają rzeczników U nas nawet sołtys ma rzecznika co prawdażonę ale rzecznika.Juz czas pożegnać grajdoł i czas zaczs zacząć leczyć kompleksy ludzi zalęknionych i zastraszonych.
Za to Pan, Panie Tadeuszu, brzmi jak specjalista w wielu dziedzinach. Rozumiem, że pożegnał już Pan " grajdoł" i leczy kompleksy w metropoliach?
O tak drogi Panie Tadeuszu. Zrezygnowanie z rzecznika zrobi z nas metropolię i pozbawi kompleksów. A ile pieniędzy w budżecie zostanie. Wystarczy na SmartCity i koszenie trawy. Ale ma Pan rację... Prezydent ma prawo układać sobie pracę jak chce. Jak dla mnie np. to może nawet cały UM zwolnić w imię nowoczesności/oszczędności i zostawić sobie tylko swojego zastępcę z listą obecności (tylko po co mu wtedy ona?).
Luneta przecież nikt nikogo nie zwolnił
Do SieDzieje Grzesiu lepiej powiedz jak tam kryminalista tatuś się ma? Troszkę się grunt wali skoro wasz mecenas Marek K. musi się tłumaczyć i przepraszać...oj nie dobrze będzie jak go Jarosław schowa do szuflady - wtedy popłoch w przemyskim pisie.A trzeba przecież Tomkowi robotę znaleźć - przecież taki amerykański chłopak był w nieruchomościach. Kamilek ucieka do Poznania, Janusz uciekł z synkiem do Stalowej Woli i Kolbuszowej.Spin doktor Eryk w pogotowiu z Mareczkiem i Rafałkiem.Maciuś D. handluje zabawkami w necie.Oj ten pis kuleje - wszyscy się modlą aby marszałka oszczędzono bo kto was będzie bronił jak już Andrzejek stary
Był okres,ze wyjechałem z Przemyśla uczyć się czytać i pisać i coś nie coś jeszcze.Ale kiedy juz liznąłem trochę wrócilem .Tempo w dużych miastach mnie specjalnie nie odpowiadało chociaż czułem ten żywioł a nawet fascynował.Teraz żyje sobie spokojnie .Rzepkę sobie skrobię lub zawijam w papierki.Przemyśl to miasto prawie idealne do życia pod każdym względem.Jest wszystko co ma być by dobrze żyć.Jedynie co mnie czasami drażni to zaściankowość ale w negatywnym znaczeniu poparta układami ludzi zastraszonych faktem,ze świat się zmienia i oni nie potrafią się w nim aklimatyzować.A rzecznik jest czy nie ma to jest naprawdę bez znaczenia tak dla miasta jak też rządzących.Naruszony został układ i panika,ze jeszcze coś zostanie zmienione.
Tak to prawda.Ale jest to tak oczywiste jak dwa + dwa.Cały swiat polityczny i samorządowy uznaje to za podstawowy srodek kontaktu.Oczywiści i tak będzie w Przemyślu wcześniej czy później ale będzie.
Miasto bez rzecznika nie umrze - to fakt. Ale tu bardziej chodzi o traktowanie ludzi z doświadczeniem i politykę kadrową. Nie każdy drogi Panie musi być z układu. A jeśli już przy układach jesteśmy to powiem Panu, że łatwo zauważyć że tworzy się (a raczej utworzył się) nowy.
następny inteligenty człowiek wyjedzie z Przemyśla , bo co on tu będzie robił
W szpialu wojewodzkim tez jest stanowisko rzecznika...jest to pan radny Kamiński.kiedy ktos widzial żeby coś sie wypowiadal.zawsze jest to dyrektor szpitala.ale funkcja i wyplata jest bo podlega marszalkowi z pis
Przywilej towarzysza partyjnego z neokomuny.
BRAWO PANIE PREZYDENCIE BAKUN,CZAS NA LEPSZE ZMIANY,TRZEBA POWYMIATAC TE PAJAKI I ODDYCHAC CZYSTYM POWIETRZEM !!!!!ZYCZE POWODZENIA I REALIZACJI PLANOW
LOK, Zmień lekarza, ten cię oszukuję!Da się pisać komentarz z małych liter, chyba, że krzyczysz?!
Miasto kadrowo niedługo będzie po generalnym remoncie:D a umiera i umierać będzie tak jak wczezśniej...
Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .
Facebook i LAJKI, to napędza do pracy (zwalnianie, wyrzucanie doświadczonych ludzi) super prezydenta Bakuna......
Niestety muszę Cię Olo zmartwić. Niczym się od poprzedników nie różnicie. Może poza tym, że oni potrafili się zachować i mieli (jako taką) klasę. Za to Wy swój bieg po koryto rozpoczęliście z przytupem godnym podziwu. Już w pierwszym kwartale swoich rządów spuściliście w kiblu slogany z kampanii wyborczej. Wszystko wskazuje na to, że za rok lub dwa wyprzedzicie poprzednią ekipę pod względem patologii władzy. Także spokojnie. Nie bądź zazdrosny. Dacie radę!
Do Nick!lekarza to tobie potrzeba i to na Cito!!Wreszcie mamy mądrego prezydenta , który wie co ma zrobić.Czas na dobre i konkretne zmiany,trzeba zakończyć ten syf.Powodzenia Prezydencie Bakun ????????????
Panie Godos może Pan teraz aplikować na nowe stanowisko. Przynajmniej poziom ŻP wzrośnie z gówna jakie Pan robi do przyjemnej gazety.
Jakie baranie to są lepsze zmiamy jeden z radnych dopiero osioł maturę zdawał niewiem nawet, który raz nieuk jeden, ale jeden z najważniejszych, szkoda wymieniać wsystkich kibiców lat 90 - tych zasiadających w radzie miasta. Kolejny zaś ofortyfikuje przemyśl podniesie czoło na otwarciu parku kulturowego i nagrodę dostanie. A to parking na całej franciszkańskiej trzeba zrobić to przynajmniej ulica zacznie tęsknić życiem.. Spakyjcie się już teraz to wstydo sobie zaoszczędzicie.
Rzecznik prasowy do obsługi jedynego zainteresowanego czyli ŻP.To już była chyba przesada.Takich zbędnych stanowisk w magistracie jest więcej niż dużo.
Proponuje pomyslec przez chwile, bez problemu mozna naliczyć więcej. Kontakt z ekipami powstających w naszym mieście seriali, współpraca z radiem jak i telewizją, prowadzenie oficjalnej strony Przemyśla jak również i grupy na Facebooku, kontakty na poziomie z rzecznikami innych miast oraz dużo więcej rzeczy o których sam nie wiem. Jednak nawet zakładając że wszystkie te czynności mogą wykonywać praktykanci lub ludzie z innych działów bez specyficznego doświadczenia to po tej decyzji o krok bliżej nam do wsi niż do poważnego miasta do którego statusu aspirujemy. Mając malkontenckich i wszystkowiedzacych obywateli ktorzy zwykle nie kiwną palcem, chyba żeby zrobić komuś pod górkę, plus gdy w urzędzie prezydent oraz jego zastępcy bezceremonialnie i po amatorsku traktują ludzi z którymi mają pracować nad rozwojem miasta, mimo ich niebagatelnej wiedzy i doświadczenia możemy być pewni że nie poprawi się nic
Zawsze można tego typu zadanie powierzyć jako dodatkowe innej osobie. Zresztą w obecnej erze internetu to zadanie z powodzeniem może realizować sama władza.