Kilkanaście dni temu jedna z karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu trafiła do Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Nowej Dębie. Okazuje się, że nie jest jedynym pojazdem z Przemyśla, który służy innym jednostkom czy instytucjom.
Tabor w przemyskim pogotowiu ratunkowym wymieniany jest na bieżąco. Bo pojazdy, które mają służyć do ratowania zdrowia i życia ludzi, muszą być absolutnie sprawne. Co roku szefostwo WSPR w Przemyślu kupuje nowe ambulanse w nowoczesnym wyposażeniem.
– Tak, to prawda. Sprzęt musi być jak najbardziej sprawny, jak najbardziej do dyspozycji i jak najbardziej nowoczesny, co roku się zmienia. Jest coraz nowszy. Eksploatacja samochodów ratownictwa medycznego jest znacznie poważniejsza niż tych wykorzystywanych do celów prywatnych. Jeśli jest wyjazd, aby uratować czyjeś życie, to się wsiada i jedzie
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępŹródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/10/2025 08:13ReklamaKomentarze opinie
Podziel się swoją opinią
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się
ReklamaWideo zycie.pl
Komentarze