Reklama

Przemyskie przedszkolaki biły rekord. Przebiegły ponad 78 km!

78 km 760 m łącznie przebiegła kilkudziesięcioosobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu w ramach VII Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Organizatorem akcji jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

W br. odbywa się już siódma edycja tego przedsięwzięcia. Odbywa, bo cały czas trwa. Finał przewidziany jest na 11 czerwca br. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na[paywall] świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.

To tym bardziej cenne, bo wydarzenia ostatniego roku i ograniczenia związane ze stanem epidemii przyczyniły się do pogłębienia braku ruchu wśród dzieci.

Do 4 czerwca br. w całej Polsce w akcji wzięło udział już ponad 19 tys. przedszkolaków, którzy przebiegli łącznie 7 tys. 729 km!

Reklama

„Jedenastka” dołączyła

2 czerwca br. swój udział w tym swoistym maratonie zaakcentowali najmłodsi z Przedszkola nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu.

– Ani chwili się nie zastanawialiśmy, czy wziąć w akcji udział. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny. Każdy z uczestników naszej imprezy otrzymał numer startowy, tak jak na prawdziwych zawodach sportowych – powiedziały organizatorki biegu Livia Czapska i Małgorzata Ferenc.

Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka przeprowadzona przez rodziców. Przy dźwiękach energetycznej muzyki przedszkolaki „ładowały akumulatory” przed startem. Oczywiście nie mogło obyć się bez odśpiewania oficjalnego hymnu akcji „Sprintem do maratonu”. W biegu wzięły udział nie tylko dzieci, ale również nauczyciele oraz kilkoro rodziców.

– W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promując zdrowy styl życia. Wspólnie przebiegliśmy aż 78 kilometrów 760 metrów! – z radością w głosie wyliczyły L. Czapska i M. Ferenc.

Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów. Wszystkie przedszkolaki dołączyły do grona uczestników VII Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2021-06-13 16:35:08

    A gdzie dystans społeczny , jest pandemia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    fdsa - niezalogowany 2021-06-13 20:09:26

    Plandemia srandemia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości