SPORT SZKOLNY – BADMINTON W sali sportowej SP 5 w Przemyślu odbyły się półfinałowej wojewódzkie turnieje dziewcząt i chłopców w badmintonie w ramach Licealiady.
W kategorii dziewcząt wystartowało 9 drużyn z podkarpackich szkół: II LO Przemyśl[paywall], ZS Leżajsk, I LO Przemyśl, ZSEiO Jarosław, ZSEiO Przemyśl, ZSZ Lubaczów, ZSZ Dynów, LO Dynów i ZS Oleszyce. Rywalizacja trwała w trzech grupach, systemem „każdy z każdym”. Najlepszą ekipą okazała się drużyna I LO w Przemyślu w składzie: Katarzyna Domagalska, Klaudia Kordek i Wiktoria Łabuda, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta.
Wśród chłopców na starcie stanęło 10 ekip, reprezentujących: ZS Lubaczów, I LO Jarosław, ZSTiO Jarosław, ZSEiO Przemyśl, LO Dynów, ZSZ Dynów, II LO Przemyśl, I LO Przemyśl, ZS Oleszyce i CKZiU Przemyśl. Podobnie jak dziewczęta, rywalizowali w trzech grupach, rozgrywając pojedynki singlowe i deblowe „każdy z każdym”. Zwyciężyła reprezentacja CKZiU Przemyśl w składzie: Daniel Knap, Jakub Kordek i Artur Dudziak. Warto dodać, że wszyscy, tak wśród dziewcząt, jak i chłopców, swoją przygodę z badmintonem zaczynali w klubach z naszego regionu: UKS „Aktywnej Piątce” Przemyśl, UKS „Jagiellonce” Medyka czy UMKS-ie Dubiecko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze