Przemyśl może poszczycić się dwoma parkami miejskimi: Parkiem Zamkowym im. Mariana Strońskiego i parkiem na Lipowicy. Oba piękne, chociaż lipowicki, z racji położenia na obrzeżach miasta, traktujemy trochę po macoszemu. A szkoda. Wart spaceru – szczególnie teraz, na wiosnę – jest także park przy pałacu Lubomirskich na Bakończycach.
W przemyskim magistracie zakiełkował pomysł powołania kolejnego parku. Tym razem kulturowego.Dzięki tej inicjatywie można skuteczniej prawnie chronić historyczną strukturę miasta i – co chyba najważniejsze w całym pomyśle – skuteczniej ubiegać się o pieniądze na renowację. Pieniądze zarówno krajowe, jak i unijne. Potrzeby finansowe Przemyśla na ochronę zabytków kulturowych (w tym nomen omen parków) są nieograniczone, bo gród nad Sanem jest jednym wielkim zabytkiem. Władze miasta pomne, jak żwawo mieszkańcy Przemyśla reagują na wszelkie zmiany, na przykład na Rynku, najpierw chcą pomysł skonsultować. Nie mamy zbyt wielu atutów gospodarczych. Spróbujmy więc maksymalnie wykorzystywać może jedyny: niepowtarzalne piękno miejsca. Oby tylko pomysł nie okazał się kolejną biurokratyczną wydmuszką.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Park kulturowy -nic nie znaczące słowo wytrych dla zabawy urzędników na kolejne dla nich pieniądze,które tak dobrze potrafia zagospodarować dla własnych celów.Takich parków nic nie znaczących w Polsce jest kilkadziesiąt i naprawdę nic nie znacza.Jeżeli chodzi orozwój miasta a Przemyśl spełnia wszystkie warunki ku temu to lepiej by nasze miasto zostało uznane za "pomnik historii" co daje gwarancje opieki nad miejskimi zabytkami.A razem z twierdzą daje szansę na wpisanie na listę UNESCO.Tutaj skierować swoje siły a nie na wydmuszkę parku kulturowego.Może sie uda.Innym sie udało.
Może jeszcze było by napisać ile drzewostanu z tychże poszło już do kominków lokalnych kacyków i zostało przehandlowanych itd. etc. YOUTUBE.COM - SEKRETNE ŻYCIE DRZEW
Blokowiska i ulica Sportowa nie zostaną objęte parkiem kulturowym!!!Chodzi o zabytkowe dzielnice miasta i forty."Jeden wielki park kuturowy" "Jeden mały park kulturowy"
Tak, dokładnie tak! Park kulturowy nie przysporzy nam pieniędzy na odnowę i rewitalizację, natomiast "znakomicie" ograniczy działalność i rozwój. lepszy jest o wiele pomnik historii...
Catwoman znów się odezwała i jak zawsze na niczym się nie zna. Na parkach także! wie tylko to, co opowiadają urzędnicy aby mieć nowe "punkty" że niby coś zrobili.
A widziałaś PARK KULTUROWY w Krakowie?
To jest pierwszy krok.Park kulturowy o szczególnej wartości dla kultury może zostać uznany za POMNIK HISTORII.
Piosenka dla Grażyny - Miss Piggy "Wrecking Ball"https://www.youtube.com/watch?v=JGfX1QV4hfw
Tak, w Krakowie jestem co tydzień! Park kulturowy powstał wzorując się na jarosławskim. I po pierwszej udanej próbie, zaniechano następnych, choć były zamiary... zastanówmy sie dlaczego??? Ot co... ale Catwoman tego nie pojmie.
Kłamiesz! Nie widziałaś PARKU KULTUROWEGO w Krakowie.
W Polsce utworzono 28 PARKÓW KULTUROWYCH.
W Polsce mamy 34 PARKI KULTUROWE :)
Park kulturowy -nic nie znaczące słowo wytrych dla zabawy urzędników na kolejne dla nich pieniądze,które tak dobrze potrafia zagospodarować dla własnych celów.Takich parków nic nie znaczących w Polsce jest kilkadziesiąt i naprawdę nic nie znacza.Jeżeli chodzi orozwój miasta a Przemyśl spełnia wszystkie warunki ku temu to lepiej by nasze miasto zostało uznane za "pomnik historii" co daje gwarancje opieki nad miejskimi zabytkami.A razem z twierdzą daje szansę na wpisanie na listę UNESCO.Tutaj skierować swoje siły a nie na wydmuszkę parku kulturowego.Może sie uda.Innym sie udało.
Może jeszcze było by napisać ile drzewostanu z tychże poszło już do kominków lokalnych kacyków i zostało przehandlowanych itd. etc. YOUTUBE.COM - SEKRETNE ŻYCIE DRZEW
Blokowiska i ulica Sportowa nie zostaną objęte parkiem kulturowym!!!Chodzi o zabytkowe dzielnice miasta i forty."Jeden wielki park kuturowy" "Jeden mały park kulturowy"