„Smart City” to w wolnym tłumaczeniu „inteligentne miasto”. Kilka miesięcy temu przemyscy radni przyjęli w tej sprawie uchwałę, a obecnie trwają prace przygotowawcze nad projektem o tej samej nazwie.
W związku z projektem rodzi się wiele pytań: po co potrzebny jest Przemyślowi, jakie problemy mieszkańców i samego miasta może rozwiązać, jak wdrażać technologię, aby odpowiadała na realne potrzeby nadsańskiego grodu, wreszcie jak zaplanować rozwój miasta w przyszłości? W przemyskim magistracie odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez zajmującą się nim firmę „Exatel”[paywall].
– Smart City to nie tylko modne i chwytliwe hasło. Wprowadzenie kryjących się pod nim rozwiązań to obecnie konieczność dla większości polskich miast. Będą one wsparciem i ułatwieniem codziennej pracy jednostek miejskich – powiedział prezydent miasta Robert Choma.
To miasto, które w interaktywny sposób komunikuje się ze swoimi mieszkańcami. Dzieje się tak m.in. dzięki czujnikom, które zbierają informacje o otaczającej przestrzeni miejskiej i pomagają ludziom w ich codziennym życiu. Przykładem praktycznego użycia technologii „Smart City” mogą być choćby czujniki jakości powietrza, oświetlenie samoczynnie włączające się wraz ze zmierzchem, inteligentne kamery informujące dyspozytorów o zagrożeniu, światła na skrzyżowaniach dostosowujące się do intensywności ruchu. Jako że nie ma jednej, uniwersalnej formuły, którą można zastosować w każdym mieście, zadaniem uczestników spotkania w urzędzie miejskim było określenie konkretnych problemów oraz potrzeb Przemyśla i jego mieszkańców.
– Dopiero wyniki takiej analizy pozwolą precyzyjnie zaplanować inwestycje. Cieszę się, że zaproponowano nam bardzo partnerską formę współpracy poprzez dialog z pracownikami naszych jednostek. Spojrzenie z zewnątrz przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy tych osób, które na co dzień rozwiązują problemy miasta, z pewnością przyniesie dobre efekty – wyjaśnił R. Choma.
– Wdrożenie systemu Smarty City w mieście tak zróżnicowanym topograficznie jak Przemyśl to duże wyzwanie. Dlatego musimy wiedzieć, które zadania są najistotniejsze. Na czym najbardziej zależy włodarzom miasta oraz jego mieszkańcom? Dopiero wtedy będziemy w stanie przygotować konkretne rozwiązania – podsumował Rafał Magryś, wiceprezes firmy Exatel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona
Z tego intelignetnego miasta wyjechało już 15 tyś ludzi .
>>Przemyśl ma szansę zostać „inteligentnym miastem”<<Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha....Tyle w temacie.
Ciekawe ?!? Kombinujecie dalej, zobaczymy co z tego wyniknie ?!?
Inteligentne miasto emerytów i rencistów. Jak tu coś jeszcze spieprzyć droga Rado Miejska i Prezydencie Miasta?
Inteligentne miasto ? Tu się tylko zesrać i rowerem pojeździć
Inteligentne,tzn takie nowoczesne,zaawansowanetechnologicznie ,sterowane elektronicznie,Z centrum dowodzenia tym wszystkim z pawilonu na stoku (tego na górze nieskończonego)I tym wszystkim zarządzał będzie radny Strzałkowski.Uda się suwerenie ?No chyba, że jednak będzie na stoku inkubatorprzedsiębiorczości to trzeba będziezrezygnować z inteligentnego miasta bo nie będzie skądtym wszystkim zarządzać,a ww.radny sprawdzi sie na odcinkuuczenia nas przedsiębiorczości (w tym inkubatorze)
ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona
Z tego intelignetnego miasta wyjechało już 15 tyś ludzi .
>>Przemyśl ma szansę zostać „inteligentnym miastem”<<Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha....Tyle w temacie.