Reklama

Przemyśl natchniony Bieszczadami [ZDJĘCIA]


Już po raz czwarty przemyski Rynek „pachniał” Bieszczadami. Urząd Miejski w Przemyślu oraz Stowarzyszenie NatchnieniBieszczadem.pl zaprosili mieszkańców na „Festiwal Natchnieni Bieszczadem IV Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl”.


Program imprezy wypełniony był bogatym repertuarem muzycznym, artystycznym, rękodzielniczym czy animacyjnym. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zaczęło się już w sobotę, 14 czerwca br., na Wzgórzu Zamkowym, gdzie w kinie plenerowym chętni mogli obejrzeć film „Idź pod prąd” o tej legendarnej bieszczadzkiej grupie. Gościem wydarzenia był reżyser obrazu Wiesław Paluch.

Nazajutrz na przemyskim Rynku i scenie tuż obok magistratu działo się bardzo wiele. Występy zespołów muzycznych, prawdziwych zakapiorów z Bieszczad (Paweł Lewandowski, Jurek Krupa, Piotr „Rogalik” Rogala, Andrzej Czyż, Jacek Pikuła czy Mariusz „Manio” Dziob) i Rzeszowa (Grzane Wino czy Żmije). Gwiazdą imprezy była legenda polskiego punk rocka – zespół KSU z Ustrzyk Dolnych.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/06/2025 20:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama