W mocnym składzie w węgierskim mieście partnerskim Egerze przebywała delegacja Przemyśla z okazji organizowanego tam Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Kiermasz organizowany dla mieszkańców Egeru funkcjonuje przez cały okres Adwentu, a na scenie plenerowej ustawionej na Placu Dobo prezentują się różne zespoły artystyczne. Na scenie plenerowej w centrum miasta swój program prezentował Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, prezentując m.in. polskie kolędy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku Przemyśla oferowano ozdoby bożonarodzeniowe, wyroby dekoracyjne, materiały promocyjne miasta oraz wyroby świąteczne z ciasta piernikowego w formie dzwonków, choinek, makowce oraz pierniki, własnoręcznie przygotowane przez nauczycieli i uczniów warsztatów gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. W sali widowiskowej egerskiego domu kultury we współpracy z Samorządem Polskim w Egerze została zorganizowana uroczystość polskiego Bożego Narodzenia, w której wzięli udział burmistrz i mieszkańcy Egeru, konsul RP na Węgrzech, przemyślanin z pochodzenia, Andrzej Kalinowski oraz przedstawiciele mniejszości polskiej.
Podczas pobytu doszło także do spotkania i rozmów z przedstawicielami szkoły gastronomicznej „Szent Lörinc” w Egerze, podczas którego została podpisana umowa o współpracy między szkołami w zakresie wymiany uczniów i nauczycieli oraz uczestniczenia we wspólnych projektach unijnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze