Reklama

Przemyślanie na jarmarku w Egerze

W mocnym składzie w węgierskim mieście partnerskim Egerze przebywała delegacja Przemyśla z okazji organizowanego tam Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Kiermasz organizowany dla mieszkańców Egeru funkcjonuje przez cały okres Adwentu, a na scenie  plenerowej ustawionej na Placu Dobo prezentują się różne zespoły artystyczne. Na scenie plenerowej w centrum miasta swój program prezentował Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, prezentując m.in. polskie kolędy. Na specjalnie zorganizowanym stoisku Przemyśla oferowano ozdoby bożonarodzeniowe, wyroby dekoracyjne, materiały promocyjne miasta oraz wyroby świąteczne z ciasta piernikowego w formie dzwonków, choinek, makowce oraz pierniki, własnoręcznie  przygotowane przez nauczycieli i uczniów warsztatów gastronomicznych Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.  W sali widowiskowej  egerskiego domu kultury we współpracy z Samorządem Polskim w Egerze została zorganizowana uroczystość  polskiego Bożego Narodzenia, w której wzięli udział burmistrz i mieszkańcy Egeru, konsul  RP na Węgrzech, przemyślanin z pochodzenia, Andrzej Kalinowski oraz przedstawiciele mniejszości polskiej.
Podczas pobytu doszło także do spotkania i rozmów z przedstawicielami szkoły gastronomicznej „Szent Lörinc” w Egerze, podczas którego została podpisana umowa o współpracy między szkołami w zakresie wymiany uczniów i nauczycieli oraz uczestniczenia we wspólnych projektach unijnych.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości